آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25515
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:4
تعداد بازدید : 575

اپراتور دوم تلفن ‌همراه متذکر شد

سلب امتیاز سیم کارت اعتباری ایرانسل پس از سه ماه خاموشی

ایرانسل بار دیگر به مشترکانش متذکر شد اگر سیم کارت اعتباری به مدت ۹۰ روز پیاپی فعالیتی نداشته باشد از مالکیت مشترک خارج و به ایرانسل بازگردانده می شود.

خبرگزاری فارس- اپراتور دوم تلفن‌همراه در پیامی به مشترکان خود یادآوری کرده است که در صورت استفاده نکردن از سیم‌کارت به مدت سه ماه، سیم‌کارت از مالکیت مشترک خارج می‌شود.
ایرانسل در این پیام گفته: «چنانچه سیم‌کارت اعتباری به مدت 90 روز پیاپی فعالیتی نداشته باشد از مالکیت مشترک خارج می‌شود و به ایرانسل بازگردانده می‌شود. برای پیشگیری می‌توان یک تماس برقرار کرد یا یک پیامک فرستاد.»گفتنی است، این اقدام براساس دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام می‌شود.پس از واگذاری تعداد زیادی سیم‌کارت که درصد قابل توجهی از آنها بی‌استفاده مانده بودند، رگولاتوری به عنوان راه‌حلی به جای ارایه شماره‌های جدید، از اپراتورهای تلفن‌همراه خواست شماره‌های بدون استفاده‌ای که در اختیار مردم است را به شبکه بازگردانند.به این ترتیب اپراتورهای تلفن‌همراه می‌توانند در صورت غیرفعال بودن سیم‌کارت اعتباری به مدت سه ماه متوالی، سیم‌کارت را از مشترک پس‌گیرند و مشترک حقی روی سیم‌کارت نخواهد داشت.
این اقدام در ابتدا مورد اعتراض مشترکان واقع می‌شد اما اکنون دیگر اغلب مشترکان از این موضوع اطلاع دارند.اپراتورهای تلفن‌همراه نیز هر از چند گاهی این موضوع را به مشترکان یادآوری می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :