آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25518
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:7
تعداد بازدید : 590

ثبات قیمت در بازار لپ تاپ و تبلت

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران از ثبات قیمت کالاهای رایانه ای و دیجیتالی همچون لپ تاپ و تبلت به دلیل رکود حاصل از کاهش تقاضا در بازار کامپیوتر طی یک ماه اخیر خبر داد.

خبرگزاری مهر- سید مهدی میرمهدی درباره آخرین وضعیت بازار کامپیوتر در سال جاری از رکود خرید و فروش در این بازار خبر داد و اظهار داشت: نرخ اقلام کامپیوتری از اواخر اسفندماه تاکنون تغییری نداشته و در برخی اقلام مانند قطعات کامپیوتر حتی تا 15 درصد نیز با کاهش قیمت همراه بوده است اما با این حال شاهد افت تقاضا و فروش دراین بازار هستیم.
وی اعلام برخی اخبار از جمله تک نرخی شدن دلار را از جمله دلایلی عنوان کرد که به رکود بازار لپ تاپ و تبلت منجر شده است و گفت: شوک حاصل از اعلام این خبر افت خرید و فروش و بلاتکلیفی در بازار کامپیوتر را رقم زد به نحوی که واردکنندگان کالا و نیز خریداران تا نهایی شدن این تصمیم، دست نگه داشته اند.
میرمهدی اختصاص نیافتن ارز مبادله ای به اقلام کامپیوتری که در سه ماهه پایانی سال 91 وعده آن داده شده بود را از دیگر مواردی دانست که سبب رکود این بازار شده است و گفت: ارز مبادله ای به هیچ یک از شرکتهای کامپیوتری تعلق نگرفته است.
وی کمبود مشتری، کاهش تقاضا به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و نیز بلاتکلیفی واردکنندگان و فروشندگان برای تعیین نرخ دلار را از جمله معضلات بازار کامپیوتر در نخستین ماه از سال جاری عنوان و اظهار امیدواری کرد که تا پایان فروردین و شروع سال جدید بازار - اردیبهشت ماه - این مشکلات از سوی دولت رفع شود و کسب و کار این بخش رونق گیرد.
به گفته رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران به دلیل مشکلات اقتصادی و بی ثباتی نرخ ارز، واردکنندگان کالا نسبت به واردات اقلام جدید و به روز اقدام نکرده اند و این امر عقب ماندگی از فناوری های روز دنیا را رقم می زند.
میر مهدی تصریح کرد: نرخ اقلامی چون لپ تاپ و تبلت طی یک ماه اخیر تغییری نداشته اما در برخی اقلام کامپیوتری مانند قطعات شاهد کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی هستیم اما با اینحال در این بازار خرید و فروش صورت نمی گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :