آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25521
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:14
تعداد بازدید : 434

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

فعال سازي شهرك هاي صنعتي غيرفعال

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران گفت: زمين هايي كه در شهرك هاي صنعتي به صورت راكد مانده مسترد و به متقاضيان ايجاد واحدهاي توليدي جديد تحويل داده مي شود.

سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران- فخراله مولايي با بيان اينكه اين موضوع به صورت جدي دنبال مي‌شود، گفت: در استان آذربايجان شرقي نيز 18 هكتار از زمين‌هاي شهرك‌هاي صنعتي در قالب 40 فقره كه به صورت راكد باقي مانده و اقدامي براي ايجاد واحد صنعتي در آن نشده بود، به شهرك‌هاي صنعتي مسترد شد.
وي ورود قاطع در بحث‌هاي حقوقي زمين‌هاي راكد را خواستار شد و افزود: اين روند موجب مي‌شود، عده‌اي كه با قيمت‌هاي ناچيز اقدام به خريد زمين در اين شهرك‌ها كرده و پس از مدتي قصد فروش زمين‌ها با قيمت‌هاي گزاف را دارند، به مقاصد خود نرسند.
مولايي فعال‌سازي شهرك‌هاي صنعتي غيرفعال را از ديگر اولويت‌هاي اين نهاد در سال‌جاري برشمرد و گفت: در اين خصوص مشوق‌هاي خوبي در نظر گرفته شده است.
وي با بيان اينكه پنج هزار ميليارد ريال اعتبار براي سرمايه در گردش واحدهاي صنفي كشور اختصاص يافته است، گفت: در زمينه اعتبار براي كمك به شهرك‌هاي صنعتي مشكلي وجود ندارد و كمك‌هاي اعطايي به واحدهاي صنعتي از 9 ميليار ريال به 15 ميليارد ريال افزايش
مي‌يابد.
مولايي افزود: با توجه به اينكه در آذربايجان شرقي پيشرفت‌هاي چشمگيري در خصوص توسعه شهرك‌هاي صنعتي صورت گرفته است، به اين استان توجه ويژه‌اي خواهد شد.
وي با بيان اينكه متاسفانه از هشت هزار واحد صنفي فعال در آذربايجان شرقي فقط يكهزار و 500 واحد در شهرك‌هاي صنعتي مستقر هستند، خواستار افزايش مشوق‌هاي جذب بخش خصوصي در شهرك‌هاي صنعتي اين استان شد.
مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران تحقق اين هدف را عامل موثري در كاهش آلودگي هوا و ايجاد هماهنگي در ساختار بصري شهرها دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :