آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25522
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:15
تعداد بازدید : 460

افزایش پهنای باند راهی برای کاهش کم فروشی اینترنت

یک عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: پهنای باند اینترنت کشور محدود است و این محدویت، ISP ها را وادار به کم فروشی می کند.

ایسنا- فرهمند آریا شکوه افزود: شرکت‌های ISP‌ برای هر پورتی که در اختیار دارند مجاز به اشتراک‌گذاری با ضریب خاصی هستند، اما ضریب اشتراک قطعا از حد استاندارد بیشتر خواهد بود و تقاضای بالای کاربران در کنار محدودیت پهنای باند موجب این کارشکنی می‌شود.
وی افزود: شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ خدمات اینترنتی می‌توانند پهنای باند بیشتری درخواست کنند که این هزینه‌ بالایی را برای شرکت ایجاد می‌کند و شرایط تجاری را برای ISP‌ها دشوار می‌سازد.
این مدیر شرکت امنیت اطلاعات اینترنتی گفت: پهنای باند بیشتر ممکن است که فراهم شود، اما به دلیل سیاست‌هایی که برای کاهش سرعت در فضای اینترنت اعمال می‌شود، ترافیک افزایش می‌یابد و این امر موجب کاهش سرعت اینترنت می‌شود.
آریا شکوه در این رابطه افزود: کاربران می‌توانند با مقایسه سرویس شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ اینترنت از کم‌فروشی شرکت‌های طرف قرار‌داد خود، آگاه شوند هرچند این نیز راه‌حلی قطعی برای کشف این پدیده نخواهد بود، چراکه گاهی سرویس 128k و 2mg از نظر سرعت دانلود متفاوت چشم‌گیری با هم ندارند که البته ممکن است دلایل فنی داشته باشد.
وی راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را راهی برای بهبود کیفیت و سرعت اینترنت دانست و افزود: در حال حاضر به دلیل اجرای این پروژه سرعت پایین آمده است که امیدواریم با اتمام آن و راه‌اندازی نهایی شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت به میزان چشم‌گیری افزایش یابد.
این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در پایان درخصوص وعده‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر بهبود کیفیت اینترنت نیز گفت: نمی‌توان میزان تحقق وعده‌های وزیر را پیش‌بینی کرد، اما به بهبود شرایط پهنای باند اینترنت امیدواریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :