آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25527
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:24
تعداد بازدید : 408

امسال 1500 میلیارد تومان تسهیلات به تعاون گران پرداخت می شود

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از افزایش ۳۰ درصدی تسهیلات دهی این بانک در سال جاری خبر داد و گفت: پیش بینی کرده ایم که امسال تا مرز یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به تعاون گران تسهیلات پرداخت کنیم.

بینا- ماشالله عظیمی ‌با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در سال جاری، اافزود: امسال پیش‌بینی کرده‌ایم که تا مرز یکهزار و 500 میلیارد تومان به تعاون‌گران تسهیلات پرداخت کنیم و در حال ظرفیت‌سازی هستیم البته در بودجه خود بانک، رقم یکهزار و 300 میلیارد تومان را دیده‌ایم ولی درصددیم تا این رقم را افزایش دهیم.
وی گفت: تصور می‌کنیم که با توجه به افزایش سرمایه بانک‌ها در لایحه بودجه، تحقق این هدف دور از دسترس نباشد زیرا بر اساس اصل کفایت سرمایه می‌توانیم تا دو برابر سرمایه خود جذب سپرده‌های مردمی ‌و تسهیلات‌دهی داشته باشیم.
عظیمی‌ افزود: تنها موسسه اعتباری بخش تعاون که کار تخصصی و توسعه‌ای می‌کند، بانک توسعه تعاون است که صددرصد دولتی است و سال قبل با افزایش ظرفیتی که داشتیم توانستیم بیش از یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به تعاون‌گران پرداخت کنیم.
رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: 40 درصد تسهیلات اعطایی را صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون در حمایت از تعاون‌گران تضمین کرده است.
به گفته وی در سال 91 میزان تسهیلات اعطایی بانک توسعه تعاون با رشد 60 درصدی مواجه بوده که عمدتا بنگاه‌های متوسط و کوچک از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :