آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25531
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1392 11:33
تعداد بازدید : 435

رییس سازمان بورس گزارش کرد

بازدهی 7 درصدی سهامداران در 15 روز کاری سال 92

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران گفت: سهامداران در 15 روز کاری سال 92 بیش از هفت درصد بازدهی در بورس اوراق بهادار تهران کسب کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه- علی صالح‌آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران گفت: سهامداران در 15 روز کاری سال 92 بیش از هفت درصد بازدهی در بورس اوراق بهادار تهران کسب کردند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران گفت: سهامداران در 15 روز کاری سال 92 بیش از هفت درصد بازدهی در بورس اوراق بهادار تهران کسب کردند.
صالح‌آبادی افزود: بخشی از رشد شاخص، مربوط به افزایش قیمت محصولات شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های صادراتی است و بخش دیگر هم به دلیل افزایش ظرفیت تولیدی و بهره‌برداری طرح‌های توسعه‌ای این شرکت‌هاست.
وی گفت: شرکت‌های بورسی در سال‌های اخیر طرح‌های توسعه‌ای خوبی اجرا کردند و با تامین مالی از بازار سرمایه توانستند افزایش ظرفیت دهند که این امر در بالا رفتن سودآوری آنها موثر بوده است.
سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه باید روند تغییرات شاخص‌ها در بلندمدت مورد ارزیابی قرار گیرد، گفت: بازدهی بورس در سال 88 حدود 57 درصد، در سال 89 برابر 85 درصد، سال 90 برابر 11 درصد و سال گذشته 47 درصد بود که این رقم از ابتدای سال به حدود هفت درصد رسیده است.
صالح‌آبادی به اشاره به تنوع صنایع بورس تهران افزود: با اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، شرکت‌های زیادی وارد بازار سرمایه شدند. این شرکت‌ها با نرخی کمتر از قیمت واقعی فروخته می‌شوند که این امر بر افزایش سود آوری سهام تاثیر مثبت دارد.رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران هرگونه ارزان فروشی در عرضه سهام شرکت‌های دولتی به ویژه سهام هلدینگ خلیج فارس را رد کرد و گفت: قیمت‌ها در بازار سرمایه بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.صالح‌آبادی به افراد غیرحرفه‌ای و سرمایه‌گذارانی که فرصت کافی برای حضور مداوم در بازار سرمایه ندارند، توصیه کرد، از روش‌های غیرمستقیم مانند صندوق‌های سرمایه گذاری استفاده کنند.
وی افزود: در حال حاضر بازار سرمایه برای تمام سلیقه‌ها متناسب با میزان ریسک‌پذیری و ریسک گزیری آن‌ها، خدمات مالی ارایه می‌دهد، افرادی که ریسک گریز هستند می‌توانند در اوراق مرابحه، صکوک و اوراق مشارکت سرمایه‌گذاری کنند، تا از سود ثابت و مطمئنی برخوردار شوند.
سخنگوی سازمان بورس به افراد ریسک‌پذیر نیز توصیه کرد، برای کاهش ریسک خود، سبد سهام تشکیل دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :