آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25592
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1392 10:50
تعداد بازدید : 564

تدوین آیین‌نامه تشخیص و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تدوین شد

دغدغه های حوزه فاوا از سوی نخبگان این حوزه تشریح شد

مشاور وزیر ارتباطات در امور فناوری و صنعت با بیان اینکه آیین نامه تشخیص و بررسی راهکارهای حمایت از شرکت های دانش بنیان تدوین شده است گفت: راهکارهای ایجاد ساز و کار حمایت های بنیادی تر از شرکت های دانش بنیان با حضور نخبگان و فرهیختگان فعال در این حوزه بررسی و پیشنهاد های لازم برای طرح مراجع تصمیم گیر تدوین شد.

خبرگزاری مهر- محمود لیایی با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش پایه مستلزم حمایت از ایجاد کسب و کارهای جدید است درباره آیین‌نامه تشخیص شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: این آیین‌نامه از سوی نهادهای ذی‌ربط تدوین شده و معتقدیم باید برای فراهم شدن زمینه حمایت‌های بیشتر و بنیادی‌تر از این نوع از شرکت‌ها، اصلاحاتی در آن صورت گیرد.
وی گفت: به همین منظور و در راستای تعامل بیشتر با شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات جلسه هم‌اندیشی این شرکت‌ها، با حضور نخبگان و فرهیختگان فعال در این بخش
برگزار شد.
وی گفت: در این جلسه، نماینده معاونت علمی‌ و فناوری ریاست جمهوری ضمن ارایه گزارشی از روند تدوین آیین‌نامه اجرایی «قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات» در آن معاونت، پیرامون نحوه و مراحل اجرایی احصا و دسته‌بندی محصولات دانش پایه مواردی را مطرح کرد.
لیایی افزود: فعالان این حوزه نیز در این نشست، دغدغه‌های خود را در بخش‌های مختلف مطرح کردند که مقرر شد پیشنهاد‌های کاربردی به صورت رسمی‌ به نهادهای ذی‌ربط ارایه شود.
مشاور وزیر در امور فناوری و صنعت با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» گفت: نام‌گذاری هوشمندانه مقام معظم رهبری برای سال جدید که در امتداد تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی سال 91 و دیگر نام‌گذاری‌های سال‌های اخیر است بیانگر اهمیت حمایت از توان و تخصص داخلی و بومی‌ در راستای پیشرفت و توسعه عدالت محور کشور خواهد بود.
وی گفت: ایران در حوزه‌های ICT و استاندارد توانمندی‌های بسیاری داشته و این حوزه، ظرفیت لازم برای ایفای نقش در اقتصاد کشور را دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :