آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2568
تاریخ انتشار : 8 آبان 1390 10:20
تعداد بازدید : 631

با تصویب طرح جمع‌آوری سرمایه برای اتصال آمریکا

5/4 میلیارد دلار در آمریکا صرف توسعه اینترنت پرسرعت می شود

قانونگذاران آمریکا به منظور اتصال 18 میلیون آمریکایی که به اینترنت هیچ دسترسی ندارند، طرح کمک مالی 5/4 میلیارد دلاری توسعه خدمات اینترنت پرسرعت را
تصویب کرد.

ترجمه: نسترن صائبی

منبع: تلگراف

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) در جلسه اخیر خود با طرح جولیوس گناچوسکی، رییس این کمیسیون مبنی بر ایجاد زیرساخت اتصالات تلفنی در مناطقی از این کشور که هزینه ارایه خدمات اینترنتی در آنجا بالاست، موافقت کرد.
 گناچوسکی در جلسه‌‌ای در واشنگتن اعلام کرد: ما در حال استفاده از سیستمی هستیم که در دوران گراهام بل طراحی شده بود، اما قصد داریم این سیستم را برای دوران استیو جابز و اینترنت آینده‌ای که آن را تصور کرده‌ایم، مدرنیزه کنیم. وی این طرح جایگزین را “طرح جمع‌آوری سرمایه برای اتصال آمریکا” خواند و هدف از آن را نیز تسریع رشد اقتصادی به وسیله افزایش میزان دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت دانست. وی افزود: توسعه پهن‌باند باعث ایجاد صدها هزار شغل در مناطق روستایی خواهد شد. علاوه بر تصویب طرح مذکور، FCC قصد کاهش نرخی را دارد که شرکت‌ها برای اتصال تماس‌ها باید بپردازند. در واقع، هدف اصلی این اقدامات حمایت از شرکت‌های روستایی و کم کردن فشار از صندوق خدمات جهانی است.
طرح جمع‌آوری بودجه (USF) برای خدمات جهانی، برنامه‌ای است که در آن هزینه تماس‌های طولانی مدت کاربران توسط این بنیاد پرداخت می‌شود. شرکت AT&T و ورایزون، بزرگ‌ترین و دومین شرکت تلفن آمریکا به احتمال زیاد از پرداخت کمتر برای اتصال تماس‌ها در خارج از مناطق سرویس‌دهی‌شان نفع
خواهند برد.

طرح شش شرکتی
زمانی که “طرح جمع‌آوری سرمایه برای اتصال آمریکا” مطرح شد، فقط چهار شرکت آمادگی خود را برای اجرای آن اعلام کردند، AT&T و ورایزون اعلام کردند که هنوز این طرح را بررسی نکرده‌اند. اما زمانی که این موضوع مطرح شد که ارایه‌دهندگان این خدمات اولین اعانه مالی پهن‌باند را دریافت خواهند کرد، این دو شرکت نیز اظهار آمادگی کردند. یکی از تحلیلگران در این مورد گفت: چرا باید این دو شرکت از امتیازات USF برخوردار شوند؟ آنها فقط به این دلیل اعلام همکاری کردند که ترسیدند از مزیت‌های طرح جمع‌آوری بودجه برای ارایه خدمات جهانی محروم شوند.

اعتراضات صنعت بی‌سیم
به گفته سخنگوی FCC، طرح این کمیسیون بیشتر به مناقصه رقابتی در سوبسیدهای اعطایی متکی است و بر اساس آن بودجه بیشتری به مناطقی اختصاص می‌یابد که ارایه خدمات در آنها بسیار دشوار است و همچنین مکان‌هایی که محدودیت‌های سختگیرانه‌تری روی مالیات‌های جدیدی که کریرها برای کاهش هزینه اتصال تعیین می‌کنند، وجود دارد.
اما نکته اینجاست که طرح این آژانس در کمک مالی برای پهن‌باند بی‌سیم محدودیتی قایل شده و فقط 11 درصد از پولی که در این طرح جمع‌آوری می‌شود به صنعت بی‌سیم تعلق می‌گیرد. به گفته اعضای انجمن بی‌سیم که متشکل از کریرهای بزرگ موبایلی آمریکا می‌شوند، این طرح انقلاب پهن‌باند موبایل را با شکست مواجه خواهد کرد.
ضربه به مشتری
به گفته یکی از تحلیلگران، طرح جدید FCC به شرکت‌ها امکان می‌دهد که هزینه جدیدی را برای مشترکان تلفن خود وضع کنند. البته به گفته رابرن مک‌داول، یکی از کمیسیونرهای FCC این طرح باعث افزایش تعرفه‌ها نمی‌شود. وی گفت: برای بخش عمده‌ای از مشتریان، این تعرفه یا باید ثابت بماند یا کاهش یابد. گناچوسکی نیز در این مورد گفت: کارشناسان FCC تخمین زده‌اند که مشتریان از این تغییر تعرفه که به طور سالانه حدود 2 میلیارد دلار ارزیابی شده، سود خواهند برد.
وی همچنین افزود: این تغییرات باعث خواهد شد که تا پنج سال آینده تعداد کاربران اینترنت پهن‌باند افزایش چشمگیری داشته باشد، این در حالی است که 18 میلیون نفر از جمعیت آمریکا اصلا به اینترنت پهن‌باند دسترسی ندارند.
براساس گزارش شرکت مجری خدمات جهانی، هزینه‌هایی که مشتریان برای دریافت خدمات مکالمات راه دور و همچنین بین‌المللی پرداخت می‌کردند، از 7/6 درصد در سال 2001 به 15 درصد در سال میلادی جاری افزایش یافته است.
به گفته FCC، "بنیاد جمع‌آوری کمک‌های مالی برای اتصال آمریکا" 5/4 میلیارد دلار برای توسعه پهن‌باند کمک مالی دریافت
 خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :