آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25699
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1392 23:10
تعداد بازدید : 709

خداحافظی قمي با نظام صنفي رايانه‌اي تهران

یوسفیان دبیر شد

مراسم توديع دبير سابق سازمان نظام صنفي رايانه اي تهران درحالي برگزار شد که محمد يوسفيان، چهره قدیمی نرم افزاري توانست با کسب حداکثر آرای هيات مديره تهران، سکان اين دبيرخانه را برعهده بگيرد.

روابط عمومي نصر تهران- مراسم توديع حميدرضا قمي، دبير پيشين سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در نخستين جلسه هيات مديره در سال جديد برگزار شد تا با قدرداني از زحمات وي، دبير جديد از ميان آرای مديران انتخاب شود.
قمي در شرايطي ازسمت خود کناره‌گيري کرد که پيش از اين بارها از ماندگار نبودن‌اش در نصر تهران سخن گفته بود.او که سابقه‌ای طولاني در شوراي مرکزي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشور دارد، در دوره رياست پرويز رحمتي، سکان دبيري را به دست گرفت تا به اين ترتيب ماندگارترين دبير در قياس با هم‌رده‌هاي پيشين خود در اين سمت باشد.
موفقيت دبيرخانه، همراهي هيئت مديره را مي‌طلبد
بر اساس این گزارش، در نخستين جلسه رسمي هيات مديره نصر تهران درسال جديد که عصر ديروز برگزار شد، قمي از سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران خداحافظي کرد تا به اين ترتيب درمدت کوتاهي، تنها عهده‌دار سکان دبيرخانه سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشور باشد.
آزاده داننده، ریيس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران در اين مراسم با بیان اینکه قمي با هيات مديره توافق کرده بود که دست‌کم تا پايان سال 1391 همراه نظام صنفي رايانه‌‌اي تهران باشد، از زحمات وی قدردانی کرد.قمي نيز با تاکیدبر اینکه تنها به دليل مشغله‌هاي شخصي استعفا کرده است، گفت: با وجود علاقه‌ شديدي که به ادامه همکاري داشتم، بايد پذيرفت که نمي‌توان روي جايگاه دبيري، به عنوان يک کار ثابت برنامه‌ريزي کرد. از ابتدا هم بنا بود که با ساماندهي کارها در دبيرخانه از سازمان خداحافظي کنم.دبيرسابق سازمان همچنین تاکيد کرد که موفقيت دبير جديد ارتباط تنگاتنگي با همراهي هيات مديره دارد.
دبيرخانه تهران، نيازمند مهندسي مجدد است
ریيس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران در اين جلسه به لزوم بازنگري فرايندهای فعلي در دبيرخانه اشاره کرد و گفت: علاوه بر آنکه دبيرخانه مستقل تهران نيازمند نظم و انضباط و چابکي است، به نظر مي‌رسد دبير سازمان بايد وظايف خود را در سه محور تعيين شده درآمدزايي براي سازمان، افزايش سطح تعامل با اعضا و ظرفيت‌سازي و تقويت دبيرخانه ادامه دهد.
داننده درباره به مذاکرات هيات ریيسه با نامزدهاي دبيري سازمان، گفت که تهران نيازمند دبيرخانه متمرکز و دبيري تمام وقت است.
در ميان نظرات مختلف اعضای هيات مديره حول محور وظايف دبير اين تشکل، در شرايطي که بدنه سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران از کشور جدا شده است، محمد يوسفيان، به عنوان نامزدي که می‌تواند همگرايي را با نظرات مديران سازمان ايجاد کند، ضمن توضيح سوابق صنفي‌اش به تشريح وظايف دبير نظام صنفي تهران پرداخت. وی در رابطه با برنامه‌ها و ملزومات دبيرخانه گفت: دبيرخانه تهران به عنوان قلب تپنده بزرگ‌ترين تشکل مردم نهاد ICT کشور، مسووليت بزرگي است که به لحاظ تعدد و تجمع اعضا در تهران مي‌تواند نقشي تعيين‌کننده داشته باشد. یوسفیان افزود: معتقدم در شرايط کنوني دبير تهران موظف به مهندسي مجدد در دبيرخانه است و ضروري است که علاوه بر نظر هيات مديره، آرای تمامي نمايندگان کميسيون‌هاي سازمان هم لحاظ شود.
وی گفت: به جرات مي‌توانم بگويم تاکنون هم‌افزايي ميان دبيرخانه و کميسيون‌ها وجود نداشته است و دبير بايد بتواند با اشراف به مسایل صنفي اين موضوع را در دستور کار قرار دهد.
يوسفيان پس از تشريح برنامه‌هایش، موفق به کسب حداکثر آرای هيات مديره تهران شد و به این ترتیب سکان دبیرخانه نصر تهران را به دست گرفت.
بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان نصرتهران، یوسفیان دانش آموخته مديريت فناوري اطلاعات در سطح کارشناسي ارشد است. وي حدود 40 سال در حوزه با نرم‌افزار مشغول به کار بوده است. يوسفيان در دومين دوره نظام صنفي رايانه‌اي تهران يکي از اعضای هيات مديره بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :