آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25700
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1392 0:15
تعداد بازدید : 528

رییس هیات مدیره مخابرات:

همراه اول تعرفه پایه مکالمات را 5/53 تومان به رگولاتور پیشنهاد داد

به گفته رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، برای Flat (ثابت و سراسری) شدن تعرفه مکالمات سیم کارت های اعتباری همراه اول تعرفه دقیقه ای 5/53 تومان را برای کف پیشنهاد دادیم.

 

فناوران- سیدمصطفی سید‌هاشمی ‌با بیان اینکه پیشنهاد Flat (ثابت، یکسان و سراسری) کردن شبکه همراه اول به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه شده، گفت: جلسه‌ای در این رابطه هفته گذشته با اعضای کمیسیون تنظیم مقررات داشتیم که نتایج خوبی به همراه داشت.
وی گفت: جزییات این جلسه را تا زمان تصویب نهایی تعرفه‌ها نمی‌توان اعلام کرد.
وی افزود: با Flat کردن شبکه، هزینه جابه‌جایی و بین‌شهری از همراه اول حذف می‌شود و همراه اول در این کار به دنبال صرفه‌ اقتصادی نیست؛ اما برای ارایه خدمات بهتر و رقابت با رقبا این کار لازم است.
سیدهاشمی‌ درباره نرخ پیشنهادی همراه اول برای تعرفه‌ Flat گفت: مخابرات تعرفه 5/53 تومان را به ازای هر دقیقه مکالمه به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پیشنهاد داده بود.
وی گفت: این پیشنهاد اولیه شرکت مخابرات ایران بوده است که کمیسیون تنظیم مقررات نیز روی این پیشنهاد نظر خواهد داد.
گفتنی است، در یک شبکه Flat مبدا و مقصد تماس تفاوتی ندارد، از هر کجا با یکی از سیم‌کارت‌های اپراتور با سیم‌کارت دیگری از همان اپراتور در هر جایی (داخل کشور) تماس گرفته شود تفاوتی در هزینه وجود نخواهد داشت.
هم‌اکنون تعرفه یک دقیقه تماس شهری با سیم‌کارت دایمی ‌همراه اول در ساعت پیک مصرف 44 تومان و در ساعت غیر پیک 35 تومان است.
همچنین تعرفه یک دقیقه تماس بین‌شهری با سیم‌کارت دایمی ‌همراه اول در ساعت پیک مصرف 76 تومان و در ساعت غیر پیک 53 تومان است.

به زودی نرخ پایه مکالمات تلفن همراه اعلام می‌شود
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در این رابطه گفت: نرخ پایه مکالمات تلفن همراه در کمیسیون تنظیم مقررات تصویب شده و به زودی اعلام می‌شود.
حسن رضوانی افزود: براساس مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورها می‌توانند برای فراهم کردن شرایط رقابتی، حداکثر تا 20 درصد به نرخ پایه اضافه کنند.
وی پاسخ روشنی درباره میزان افزایش نرخ مکالمات تلفن همراه نداد، اما احتمال افزایش نرخ مکالمات را نیز رد نکرد.
رضوانی در مورد پیشنهاد مخابرات برای افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت و همراه گفت: موضوعی که همراه اول و مخابرات مطرح کرده، حذف هزینه جابه‌جایی برای تلفن همراه است که به طبع منجر به تغییراتی در نرخ مکالمات عادی می‌شود.
وی گفت: حذف هزینه جابه‌جایی به نوعی خواهد بود که تغییری در درآمد اپراتورها ایجاد نشود.
رضوانی در مورد تاثیر حذف هزینه جابه‌جایی تلفن همراه گفت: ممکن است این موضوع، موجب افزایش هزینه مکالمه برای مشترکانی شود که جابه‌جایی ندارند.
وی در مورد افزایش هزینه تلفن ثابت نیز گفت: اجرای طرح هم کدی در استان‌ها، موجب افزایش هزینه تلفن ثابت برخی مشترکان می‌شود.
گفتنی است، براساس مصوبه هیات دولت شرکت مخابرات می‌تواند در صورت حذف کدهای بین شهری درون استانی، نرخ مکالمات تلفن ثابت را افزایش دهد.
افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت درون شهری برای جبران هزینه‌های ناشی از هم کد شدن شماره تلفن‌های درون استانی است که سال گذشته در استان‌های تهران و البرز اجرا و منجر به افزایش 12 درصدی نرخ مکالمات درون شهری شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :