آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25809
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1392 3:0
تعداد بازدید : 771

مدیرعامل همراه اول:

کدهای پایین تلفن همراه به زودی واگذار خواهد شد

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران در ارتباط با غیرفعال شدن سیم کارت هایی که بیش از یک و نیم سال از آنها استفاده نشده گفت: از میان 62 میلیون سیم کارت واگذار شده، اطلاعات سه میلیون شماره به دلیل عدم فعالیت از شبکه حذف شده اما با این وجود شماره این افراد همچنان در شبکه وجود دارد و کاربران می توانند با مراجعه به امور مشترکان، بدون پرداخت هزینه سیم کارت شان را مجددا فعال کنند.

 

فناوران- وحید صدوقی با بیان اینکه در حال راه‌اندازی سامانه حراج شماره‌های کد پایین هستیم گفت: این سیستم اکنون در حال آزمایش است و به محض راه‌اندازی روش استفاده از آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی در ارتباط با مشکل نامبرینگ همراه اول گفت: از نظر واگذاری شماره، مشکلی وجود ندارد اما ممکن است در برخی محدوده‌ها از جمله مناطق دو و سه (کدهای 0912 و 0913) محدودیت‌هایی وجود داشته باشد که با اجرای طرح فلت کردن شبکه، موانع موجود در این زمینه برطرف خواهد شد.

واگذاری 250 هزار سی م‌کارت در سال 91
وی در خصوص واگذار نشدن سیم‌کارت همراه اول با کدهای پایین مانند یک و دو مطرح شده بود، گفت: در حال حاضر روند واگذاری سیم‌کارت‌های دایمی ما به نسبت خوب است و در سال گذشته حدود 250 هزار سیم‌کارت واگذار کرده‌ایم.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار افزود: در زمینه کدهای پایین هم اکنون سامانه‌ای ایجاد شد که از طریق آن افراد می‌توانند برای سیم‌کارت‌های کد 7، 8، اعتباری و سایر کدها از طریق سامانه گلچین اقدام کنند که قرار است شماره کدهای پایین در این شبکه گسترش پیدا کنند. صدوقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی که درباره تمدید طرح 5+55 مطرح شده بود، گفت: این طرح تاکنون در تعطیلات نوروز و در ماه رمضان اجرا شده و تکرار و تمدید آن بستگی به شرایط دارد.
وی گفت: از این طرح به نسبت استقبال خوبی صورت گرفته و در ایام برگزاری این طرح، ترافیک شبکه حدود 20 درصد افزایش داشته است.
صدوقی درباره ورود سهام همراه اول به بورس گفت: در این زمینه تمام اقداماتی که وظیفه ما بود انجام شده است و سازمان بورس هم آنها را تایید کرده است، اما از آنجا که سازمان بورس پیش از عید در حال واگذاری سهام عمده پتروشیمی خلیج فارس بود، نتوانست سهام ما را قبل از عید عرضه کند که ما امیدواریم هرچه زودتر اقدامات لازم انجام گیرد و این کار به سرانجام برسد.
وی همچنین درباره افزایش سرمایه این شرکت گفت: طرح توجیهی افزایش سرمایه خود را تهیه کرده و آن را به سازمان بورس و سازمان حسابرسی فرستاده‌ایم تا تایید شود که البته هنوز این طرح به تایید این دو سازمان نرسیده و احتمالا ظرف سه چهار ماه آینده نتیجه آن اعلام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت:‌ برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا همراه اول در حوزه اپراتوری بتواند حضور جهانی داشته باشد که هنوز برای اعلام جزییات این موضوع کمی زود است.

ساخت و سازهای شهری و مشکل در آنتن‌دهی موبایل
صدوقی، درباره مشکلات آنتن‌دهی همراه اول در برخی از نقاط تهران، گفت: ما به طور سه ماه یک‌بار بررسی‌هایی روی تهران و شهرهای بزرگ انجام می‌دهیم. اکنون هم در زمینه ساخت و سازهایی که انجام گرفته و از جمله مسکن مهر ما پوشش خود را گسترش داده‌ایم و در برخی موارد هم که هنوز پوشش تکمیل نشده به مرور با سکونت مردم سایت‌های جدید جاگذاری خواهند شد.
وی افزود: البته با این وجود در موارد متعدد مجبور به جمع‌آوری سایت‌ها هم بوده‌ایم و در سال گذشته در حدود 45 تا 50 سایت را از برخی بزرگراه‌ها و یا بخش‌هایی که مالک به دلیل نوسازی درخواست داده بود جمع کرده‌ایم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران افزود: اگرچه در صورت جمع‌آوری سایت‌ها ممکن است به مدت یک تا دو ماه منطقه دچار مشکل شود اما با این وجود سایت‌های پرتابل همراه اول تا حدی پوشش شبکه را در این موارد تکمیل می کند و پس از گذشت یک تا دو ماه و دریافت مجوزهای لازم سایت‌های جدید نصب خواهند شد.
صدوقی گفت: در شهری مانند تهران نوسازی با سرعت در حال انجام است و مرتفع شدن بناها به هر حال تا حدی در زمینه پوشش‌دهی مشکلاتی ایجاد می‌کند اما ما نیز هم‌زمان با نوسازی‌ها شبکه خود را توسعه می‌دهیم.
وی خصوص اینکه به نظر می‌رسد توسعه همراه اول از توسعه شهری جامانده است گفت: ما خیلی از توسعه شهری عقب نیستیم اما با این وجود باید این را هم در نظر داشت که حجم جمع‌آوری سایت‌ها ما هم به نسبت بالاست و سال گذشته به طور تقریبی هفته‌ای یک سایت را جمع کرده‌ایم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار افزود: برای جایگزین کردن سایت‌های جدید با وجود مشکلاتی که ممکن است در زمینه تامین تجهیزات و مسایل مالی وجود داشته باشد؛ ما در دو سال گذشته در تهران سه هزار و 700 سایت را نوسازی کامل کرده‌ایم و در کل کشور شش هزار و 700 سایت توسعه‌ای داشته‌ایم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار درباره پوشش جاده‌های اصلی و ریلی همراه اول، گفت: در حال حاضر پوشش جاده‌ای و ریلی ما صددرصد و پوشش جاده‌های فرعی ما بالغ بر 90 درصد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :