آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 25827
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1392 0:49
تعداد بازدید : 539

خدمات تخیلی

چند شب پیش به تماشای انیمیشن «تهران 1500» نشستم. ماجرای این فیلم به عنوان نخستین محصول بلند سینمایی انیمیشن ایران، در شهر تهران و در سال 1500 رخ می دهد و نویسنده و کارگردان این فیلم، انواع و اقسام امکانات پیشرفته ممکن یا تخیلی را نشان می دهد.

 

علی اصلان شهلا

یکی از حامیان این فیلم بانک ملی ایران است که در آن با شعار «بانک ملی، فراتر از زمان» خودنمایی می‌کند. اما این شعار برای بینندگانی مثل من، که با این بانک سروکار دارند قابل باور نیست. برای مثال روز شنبه 10 فروردین ماه تقاضای رمز مجدد برای ملی‌کارت خود کردم و 13 روز بعد (10یعنی پس از روز کاری) بالاخره آن را دریافت کردم. یا حداقل زمان صدور کارت‌های عابربانک بانک ملی ایران پنج روز است. در حالی که بسیاری از بانک‌های رقیب، این خدمات را در لحظه انجام می‌دهند.
نکته جالب در تبلیغات بانک ملی در این انیمیشن، خدمتی است این بانک برای ارایه در 110 سال دیگر مناسب دیده است. در کنار همه امکانات عجیب و جالب به نمایش درآمده، از زندگی در ماه و تاکسی‌های پرنده تا امکان داشتن طول عمر 160 ساله، بانک ملی در این فیلم تخیلی، دستگاه‌های کارتخوان بی‌سیم خود را در تاکسی‌ها نصب کرده تا مسافران با کشیدن کارت، هزینه سفر خود را پرداخت کنند؛ خدمتی که همین الان از سوی برخی بانک‌ها ارایه می‌شود و برای ارایه آن نیازی به تخیل و سفر به 110 سال دیگر نیست.
شعار «فراتر از زمان» در صورتی خوب است که حداقل فراتر از اکنون باشد وگرنه حرف زدن آسان است و بانک ملی، صد سال دیگر نیز همین خواهد بود که الان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :