آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2601
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:35
تعداد بازدید : 585

ARM پردازنده 64 بیتی ساخت

شرکت ARM نسل جدید معماری خود را با نام ARMv8 عرضه کرده که قابلیت پشتیبانی از دستورالعمل های 64 بیتی دارد.

فناوران - ARMBv8 دارای دو حالت پردازشی مختلف AArch32 و AArch64 است. نخستین حالت پردازشی باعث می‌شود این پردازنده بتواند دستورالعمل‌های قبلی 32 بیتی را اجرا کند و حالت پردازشی دوم به این پردازنده قابلیت اجرای دستورالعمل‌های 64 بیتی را هم می‌دهد.
 قابلیت‌های اصلی نسخه کنونی معماری ARMv7 نیز مانند TrustZone، Virtualization و NEON advanced SIMD در نسخه جدید ARMv8 باقی مانده و گسترش داده شده‌ است.
KD Hallman، مدیر مایکروسافت می‌گوید: ARM یک شریک مهم برای مایکروسافت است. تکامل ARM برای پشتیبانی از معماری 64 بیتی بهبود بسیار مهمی برای ARM و اکوسیستم‌های آن محسوب می‌شود. ما به آینده برای مشاهده پتانسیل این فناوری در بهبود راه‌حل‌های مبتنی بر ARM نگاه می‌کنیم.
Dan Vivoli، معاون مدیرعامل انویدیا می‌گوید: ترکیب پردازش قدرتمند و کم‌مصرف انویدیا و معماری جدید ARMv8 باعث پیشرفت در صنعت بازی‌های رایانه‌ای در گوشی‌های تلفن‌همراه تا ابررایانه‌ها می‌شود.
Applied Micro Circuits، نخستین پردازنده مبتنی بر معماری جدید 64 بیتی ARM را عرضه می‌کند. این پردازنده به منظور استفاده در نسل جدید رایانش ابری، زیرساخت‌های بی‌سیم، شبکه‌های پیشرفته و عملیات ذخیره‌سازی و امنیت تولید می‌شود. نام این پردازنده X-Gene است. این پردازنده چندهسته‌ای تا 3 گیگاهرتز فرکانس کاری خواهد داشت و راندمان بسیار خوبی ارایه می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :