آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2605
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 10:41
تعداد بازدید : 501

برگزاری روز ملی صادرات در استان زنجان

مديركل دفتر برنامه ريزي تجاري سازمان توسعه تجارت ايران، توسعه صادرات در كشور را داراي مزاياي بسيار قابل توجهي دانست و گفت: تحقق اين موضوع جايگاه نظام اسلامي در سطح اقتصاد جهان را ارتقا مي بخشد.

سازمان توسعه و تجارت- محمد رضا ايزديان در مراسم روز ملی صادرات استان زنجان به تدوين برنامه‌هاي توسعه صادرات محصولات غير نفتي كشور در قالب اسناد ملي اشاره كرد و افزود: برنامه پنجم توسعه نيز به عنوان يكي از مهم‌ترين قوانين اجرايي كشور تاكيد و برنامه‌ريزي بسياري در زمينه توسعه صادرات دارد.
وي يادآور شد: در راس تمامي اين برنامه‌ريزي‌ها و قوانين، دستور و تاكيد رهبر فرزانه انقلاب قرار دارد كه در قالب سياست‌هاي راهبردي ابلاغي به عنوان يكي از الزامات اجرايي براي توسعه صادرات كشور در دستور كار مسوولان قرار دارد.
ايزديان به مصوبات كارگروه توسعه صادرات كشور با حضور رييس جمهور و هيات وزيران اشاره کرد و اظهار داشت: تمامي اين دستورات، مصوبات و كارگروه‌ها مجموعه كاري براي رشد و توسعه صادرات كشور با سرعت بالا را ايجاد كرده‌اند. مديركل دفتر برنامه‌ريزي تجاري سازمان توسعه تجارت ايران، توسعه اشتغال جوانان، زنان، رشد كارآفريني، افزايش درآمد سرانه و ملي كشور و ارتقاي رفاه ملي را از جمله مزاياي توسعه صادرات كشور دانست و گفت: از سوي ديگر با توسعه صادرات امنيت ملي در بخش اقتصادي و سرمايه‌گذاري نيز افزايش يافته و كشور شاهد تحول و تغييرات عظيمي در بخش اقتصاد خواهد بود. وي به تحقق 230 درصدي صادرات هدف گذاري شده كشور در سال 89 با احتساب ميعانات گازي و 180 درصدي بدون احتساب آن اشاره و خاطر نشان كرد: در سال جاري نيز با تحقق 20 ميليارد دلاري صادرات از 40 ميليارد دلار هدف گذاري شده، ميزان توانمندي كشور در رشد صادرات را نمايان كرده و ظرفيت‌هاي بالاي اقتصادي نظام اسلامي را به نمايش مي‌گذارد. ايزديان ميزان صادرات كشور در شش ماه نخست سال جاري بدون احتساب ميعانات گازي را 16 ميليارد دلار دانست و افزود: صددرصد صادرات هدف گذاري شده تا کنون با احتساب ميعانات گازي و 86 درصد بدون احتساب آن محقق شده است كه اميد مي‌رود با ادامه اين روند بتوان تا پايان سال جاري بيش از سقف هدف گذاري شده صادرات كشور را توسعه داد. مديركل دفتر برنامه‌ريزي تجاري سازمان توسعه تجارت ايران اين رشد و ترقي را در شرايط وجود تحريم‌هاي شديد اقتصادي دانست و يادآور شد: با تشكيل ستاد ويژه‌اي در اين زمينه، راهكارهاي مختلف مقابله و مبارزه با تحريم‌ها بررسي و به مرحله عمل گذاشته مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :