آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2622
تاریخ انتشار : 9 آبان 1390 11:21
تعداد بازدید : 537

ماراتن ناموفق بانک ها در صدور کارت

بر اساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی کارت های صادره بانک های تات، سامان، صنعت و معدن و ملی به دفعات بیشتری در شهریور ماه استفاده شده اند و در این میان بانک سپه بدترین عملکرد را داشته به طوری که دارندگان کارت های این بانک کمتر از یک بار(8/0) آن را مورد استفاده قرار داده اند.

پایگاه خبری بانکداری الکترونیکی-  محاسبات آماری نشان می‌دهد بانک‌ها در ماراتن صدور کارت طی سال‌های اخیر موفق عمل نکرده‌اند و این مساله بیشتر ناشی از نبود بستر مناسب برای صدور کارت اعتباری بوده است. ارقام گویای آن است که طی شهریورماه گذشته هر کارت بانکی به طور متوسط تنها 3/2 تراکنش انجام داده است.
بنابراین گزارش، در شهریور ماه مجموع کارت‌های صادره بانکی از مرز ۱۵۲ میلیون و ۱۸۵ هزار قطعه گذشت. همچنین تعداد تراکنش‌های انجام شده در ماه مذکور روی سه ابزار الکترونیک خودپرداز، کارتخوان و پین پد نزدیک  ۳۵۴میلیون و ۱۴۰ هزار تراکنش بوده است.
در همین راستا ارقام نشان می‌دهد هر کارت صادره بانک تات بیش از ۷۷ بار استفاده شده است. غیر از این بانک که میزان استفاده از کارت‌های آن به شکل استثنایی بالاست، در شهریور ماه به صورت نرمال در میان بانک‌ها، سامان، صنعت و معدن و بانک ملی موفق تر از دیگر بانک‌ها عمل کرده‌اند به طوری که میزان استفاده از هر کارت بانک سامان به طور متوسط 2/6 بار، در بانک صنعت و معدن نیز 2/6 بار و در بانک ملی 3/4 بار بوده است. همچنین بانک صادرات و پست بانک از بانک‌هایی هستند که دارندگان کارت این بانک‌ها حدود 2/3 بار از کارت خود استفاده کرده‌اند.
در همین حال کارت‌های صادره  بانک سپه  حتی به اندازه تنها 8/0 بار یعنی کمتر از یک بار از سوی دارندگان این کارت‌ها استفاده شده است.
در همین حال بانک ملت به دلیل سرمایه گذاری روی کارت‌های هدیه میزان استفاده از کارت‌های آن در شهریورماه 2/1 بار بوده که با کسر کارت‌های هدیه آن میزان استفاده از کارت‌های این بانک در شهریورماه به حدود 2/2 بار می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :