آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26322
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 10:46
تعداد بازدید : 451

رییس اتاق بازرگانی ایران:

نگاه دولت آینده به اقتصاد غیرسیاسی باشد

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: نگاه دولت آینده به اقتصاد باید غیرسیاسی باشد و منابع مالی از مسکن، ارز، طلا و سکه خارج شده و باید به اقتصاد و تولید تزریق شود.

 

 خبرگزاری فارس- نهاوندیان با بیان اینکه ابهام به آینده و بی‌اعتمادی مهم‌ترین چالش پیش روی انجام سرمایه گذاری‌های کلان و بلندمدت در اقتصاد کشور است، گفت: اگر دولت آینده به اقتصاد با اولویت غیرسیاسی و با تضمین خودباوری اقتصادی و حمایت واقعی از تولید ملی نگاه کند، بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور حل می‌شود.
این مقام مسوول با یادآوری اینکه از چند سال گذشته تاکنون خصوصی‌سازی در اقتصاد انجام شده است اما نتیجه این خصوصی‌سازی ظهور یک بخش جدید به نام بخش عمومی‌ و غیر دولتی در اقتصاد ایران بوده است، گفت: این در حالی است که در قانون اساسی تاکنون هیچ‌گونه تعریفی برای بخش عمومی ‌و یا غیر دولتی در اقتصاد نشده است.
نهاوندیان با بیان اینکه منابع مالی بخش خصوصی می‌تواند پاسخگوی نیازهای مالی صنعت انرژی کشور باشد، گفت: با توجه به تعریف و اجرای پروژه‌های چندین میلیارد دلاری زیرساختی در کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس می‌توان از همین فرصت برای تولید و صادرات برق استفاده بهینه کرد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه این روزها نباید برای افتتاح پروژه‌ها «کف و سوت» کشید، زیرا این افتتاحیه‌ها به تنهایی مشکلات اقتصادی را حل نمی‌کند، گفت: باید در مناسبات دولت و بخش خصوصی تغییرات اساسی اعمال شود، زیرا این افتتاحیه‌ها در کنار تورم‌های چندین درصدی، دستاوردهای پروژه‌ها را می‌بلعد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :