آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2638
تاریخ انتشار : 10 آبان 1390 9:3
تعداد بازدید : 442

معاون رييس جمهور:

خدمات الكترونيكي سبك زندگي مردم را تغيير مي دهد

معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري با اشاره به توسعه خدمات الكترونيكي در كشور گفت: خدمات ارايه شده در سامانه الكترونيكي، سبك زندگي شهري را تغيير مي دهد.

روابط عمومي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور- لطف‌الله فروزنده از تكميل اطلاعات خدمات مورد ارايه در سامانه الكترونيكي پورتال مردم
(www.iranmardom.ir) خبر داد و افزود: با اجراي كامل اين طرح، شاهد كاهش مراجعات حضوري به دستگاه‌ها همچنين ترددهاي بي‌مورد شهري و سهولت در انجام امور خواهيم بود.
وي گفت: كاهش قيمت تمام شده خدمات و همچنين كاهش معضلات شهري از جمله ترافيك و افزايش سرعت رسيدگي به امور مردم و ارتقاي سلامت اداري از ديگر نتايج توسعه خدمات الكترونيكي است.
وي افزود: تاكنون در اين پورتال كه به نوعي دروازه ورودي دولت الكترونيكي است، يكهزار و 122 خدمت از 480 دستگاه دولتي و اجرايي كشور (دستگاه‌هاي ملي و استاني) ثبت شده و مردم مي‌توانند براي كسب اطلاعات لازم در زمينه خدمات مورد ارايه دستگاه‌ها همچنين دريافت برخي از اين خدمات، از طريق اين سامانه اقدام كنند و به اين ترتيب از هدر رفتن وقت و سرمايه‌هاي ملي جلوگيري مي‌شود.
فروزنده همچنين گفت: در پياده‌سازي نقشه جامع دولت الكترونيكي سعي شده از مراجعات متعدد مردم به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها جلوگيري شود و امكان دريافت خدمات به صورت ديجيتالي و يكپارچه براي مردم فراهم شود كه اين امر از مهم‌ترين اين اقدامات تقويت سامانه الكترونيكي پورتال مردم است.
وي افزود: در راستاي توسعه دولت الكترونيكي به سمتي حركت خواهيم كرد كه تمام خدمات از طريق اين پورتال و دفاتر پيشخوان دولت الكترونيكي ارايه و مردم بدون مراجعات پي در پي، حضوري و وقت‌گير بتوانند خدمات مورد نياز خود را به روش الكترونيكي دريافت كنند.
معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور همچنين گفت: هم‌اكنون در سراسر كشور سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي بسياري وجود دارند كه مستقيما به صورت الكترونيكي به مردم ارايه خدمت دارند اما اين اقدامات از انسجام كامل و مطلوب برخوردار نيستند و بايد در اين زمينه فعاليت جدي انجام دهيم.
فروزنده افزود: دولت الكترونيكي به معناي واقعي، زماني اجرا خواهد شد كه همه دستگاه‌هاي اجرايي با جديت تمام وارد ميدان شده و شرايط را به گونه‌اي مهيا کنند تا مردم بتوانند حداكثر خدمات دستگاه‌هاي اجرايي كه قابليت دريافت به صورت الكترونيكي را دارند از طريق الكترونيكي و به سهولت دريافت كنند. در واقع با تحقق اين امر مي‌توانيم مدعي تحقق دولت الكترونيكي در كشور باشيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :