آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26515
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1392 1:15
تعداد بازدید : 448

پايگاه ثبت پايان نامه ها در نمايشگاه كتاب آنلاین شد

پايگاه ثبت پايان نامه ها و رساله هاي تحصيلات تكميلي كشور و پايگاه اطلاعاتي منابع در غرفه پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران در بيست و ششمين نمايشگاه كتاب به صورت آنلاين ارایه مي شود.

روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات -  از بهمن ماه سال 1387 كار ثبت پايان‌نامه در پايگاه ثبت پايان‌نامه‌ها ‌و رساله‌هاي تحصيلات تكميلي كشور آغاز شده و از آن زمان تاكنون پايان سال 91 بيش از 107 هزار پايان‌نامه در اين پايگاه به ثبت رسيده است.
از 107 هزار و 804 پايان‌نامه ثبت شده در پايگاه ثبت پايان‌نامه‌ها ‌و رساله‌هاي تحصيلات تكميلي كشور 99 هزار و 949 پايان‌نامه در مقطع كارشناسي ارشد و هفت هزار و 683 پايان‌نامه دكترا بوده است.
پايگاه ثبت اطلاعات پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي تحصيلات تكميلي كشور به منظور ثبت اطلاعات پايان‌نامه‌هاي كارشناسي‌ارشد و رساله‌هاي دكتراي كشور ايجاد
 شده است.
جمع‌آوري اطلاعات پايان‌نامه‌ها و رساله‌ها در اين پايگاه به صورت بر خط و براساس نظام ثبتی است؛ بر همين اساس دانشجويان پس از اتمام مراحل دفاع پايان‌نامه، اطلاعات خود و پايان‌نامه خود را در پايگاه ثبت به نشاني thesis.irandoc.ac.ir به همراه نسخه كامل word و pdf درج و كد رهگيري دريافت مي‌كنند، دريافت كد رهگيري به منزله ثبت اطلاعات در پايگاه است و اين كد را برای انجام امور  فارغ‌التحصيلي به دانشگاه محل تحصيل خود اعلام مي‌كنند. در مرحله بعد دانشگاه با نام كاربري و كلمه عبور  وارد سايت شده و اطلاعات دانشجو را مشاهده كرده و بعد از بررسی موارد ثبت شده، اطلاعات دانشجو و پايان‌نامه را تاييد مي‌كند؛ پس از طي اين مراحل دانشجو مي‌تواند فارغ‌التحصيل شود.
همچنين، در طول سه سال اجرايي شدن طرح پژوهانه تعداد چهار هزار و 255 عنوان پروپوزال دكترا توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي در اين پايگاه اييد شده است.
علاوه بر اين، علاقه‌مندان مي‌توانند با حضور در غرفه پژوهشگاه در نمايشگاه كتاب، در پايگاه منابع ثبت‌نام کنند. اين پايگاه حاوي 550 هزار عنوان مدرك علمي بوده و كه اين تعداد شامل 220 هزار عنوان پايان‌نامه و 15 هزار پایان نامه‌های ایرانیان خارج از كشور است.
گفتني است، پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران محصولات خود را در نمايشگاه بين‌المللي كتاب، واقع در مصلي تهران، شبستان، طبقه دوم، سالن ياس عرضه مي‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :