آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26525
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1392 1:41
تعداد بازدید : 712

Panda Cloud Office Protection

نسل جدید ضدبدافزارهای تحت شبکه پاندا در ایران رونمایی شد

در مراسمی که روز یک شنبه گذشته برگزار شد، دو محصول جدید شرکت پاندا سکیوریتی با عنوان panda Cloud Office Protection وPanda Cloud Partner Center رونمایی و به بازار امنیت فناوری اطلاعات کشور معرفی شد.

فناوران- در مراسمی ‌که شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی‌ و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، در محل سالن کنفرانس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار کرد، دو محصول جدید شرکت پاندا سکیوریتی مبتنی بر فناوری رایانش ابری، با نام‌های Panda Cloud Office Protection وPanda Cloud Partner Center رونمایی شد.

 Panda Cloud Office Protection
بنا به اعلام ایمن رایانه پندار، با توجه به افزایش جرایم اینترنتی و حملات مخرب هدفدار و تبدیل شدن اینترنت به مهم‌ترین بستر انتشار تهدیدات، استفاده از Panda Cloud Office Protection قدرت دفاعی مناسبی در برابر بدافزارهای پیچیده و پیشرفته فراهم خواهد کرد. همچنین این محصول قابلیت به‌روزرسانی و ارتقای دایم و لحظه به لحظه با استفاده از تنها یک سیستم متصل به اینترنت را دارد و امکان مدیریت یکپارچه و متمرکز در سراسر شبکه‌های محلی یا پراکنده را با کمترین پهنای باند در اختیار مدیر شبکه قرار می‌دهد.
این محصول دارای چهار بخش ضدبدافزار، ضدهرزنامه، فایروال و Device Control است. ماژول ضدبدافزار این محصول با استفاده از فناوری Heuristic اقدام به شناسایی و انسداد رفتارهای مشکوک می‌کند. همچنین ماژول جدیدMalware Freezer برای کاهش احتمال خطا در ردیابی کدهای مخرب در این محصول جدید به کار گرفته شده است.
همچنین با استفاده از فناوری Device Control این محصول می‌توان انواع حافظه‌ها و دستگاه‌های جانبی را در هر میزان سطح دسترسی در شبکه مدیریت کرد.
کمترین بارمنفی روی سیستم‌ها، ارتقا و به‌روزرسانی خودکار از طریق اینترنت و یا به صورت اشتراکی، فایروال قابل تنظیم با عملکرد خودکار، نصب بسیار ساده با یک سیستم متصل به اینترنت از هر کجای جهان و ارایه گزارش‌های کاربردی و مفصل در خصوص امنیت شبکه از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول است.

 Panda Cloud Partner Center
دومین محصول جدید شرکت پاندا سکیوریتی با عنوان Panda Cloud Partner Center ویژه نمایندگان فروش است. ظرفیت بازار و نرم‌افزارهای مبتنی بر ابر در سال 2014 به 40 میلیارد دلار در سال خواهد رسید. این به این معنی است که در آینده‌ای نزدیک استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارها و حتی زیرساخت‌های مبتنی بر ابر اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.
اما بازار فناوری اطلاعات برای نمایندگان فروش و یا همکاران تجاری دارای مشکلات عدیده‌ای است. وابستگی بیش از حد نمایندگان فروش به شرکت مادر موجب می‌شود که فرآیندهای فروش، سفارش محصول، نصب و پشتیبانی، زمانبر و پرهزینه باشد. ضمن اینکه ریسک سرمایه‌گذاری نمایندگان را در پی خواهد داشت. این موارد سبب شده است تا شرکت پاندا سکیوریتی به منظور رفع این مشکلات اقدام به عرضه محصول جدیدی به نامPanda Cloud Partner Center ویژه نمایندگان فروش خود کند. نمایندگان شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی ‌و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، با استفاده از این محصول که یک پنل مدیریتی تحت وب اختصاصی است، می‌توانند در هر کجا و هر زمان، مراحل فروش، سفارش و دریافت محصول، تسویه مالی و مدیریت مشتریان را به صورت خودکار و در مدت زمان کوتاهی مستقلا پیگیری کنند.
امکان سفارش امانی محصول بدون زمان انقضای مجوز، حاشیه سود بیشتر، مدیریت نوع و نحوه ارایه مجوز محصول به مشتریان خود، کنترل دوره اشتراک محصولات، نظارت بر وضعیت کلی امنیت شبکه و اجرای ساده فرآیندهای فروش از مزایای مهم این محصول است.
حملات سایبری را پیش بینی می کردیم
در مراسم رونمایی از این دو محصول، سیدمحمدمهدی شبیری، مدیرعامل شرکت ایمن رایانه پندار با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه حملات سایبری گفت: به هیچ وجه شرکت پاندا در سال گذشته مورد حمل سایبری قرار نگرفته است.
وی افزود: بررسی‌های ما نشان می‌داد که یکی، دو ماه قبل از حمله سایبری به وزارت نفت ایران، حمله‌ای مشابه به کشور کوبا شده بود، لذا ما برای جلوگیری از این حمله به وزارت نفت هشدار دادیم و پیشنهاد کردیم که از چه نوع از نرم‌افزارهایی استفاده کند.
شبیری گفت: با وجودی که وزارت نفت در جلسات از موضوع استقبال کرد ولی در نهایت عنوان کردند که هیچ شرکتی حق دخالت ندارد و از خرید نرم‌افزارها سر باز زدند؛ درست بعد از یک ماه از هشدار ما، همان اتفاقاتی که در کوبا رخ داده بود، در ایران نیز رخ داد.
وی افزود: ما حتی به برخی از بانک‌ها و سازمان‌ها هم پیشنهاد دادیم و آنها استقبال کردند، اما آن واکنشی که باید در کمترین زمان در وزارت نفت و سازمان‌های دیگر اتفاق می‌افتاد، نیفتاد که البته شاید به دلیل خارجی بودن نرم‌افزارهای ما به ما اعتماد نکردند در صورتی که این یک مشکل ملی بود.
او افزود: آنتی‌ویروس‌های ما قبل از ورود ویروس فلیم و وایپر آنها را شناسایی کرده بودند و اصلا اجازه ورود به شبکه را نداده بودند.
مدیرعامل شركت ایمن پندار رایانه در مورد بروز مشکلات ناشی از تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز گفت: البته كه تحریم برای ما ایجاد مشكل كرده و تاثیرگذار بوده است؛ اما چون رابطه ما با شركت پاندا یک رابطه ۱۸ ساله است، با وجود هزینه‌های سنگین، توانستیم تحریم‌ها را خنثی کنیم.
او افزود: از ابتدا از ارز دولتی استفاده نكردیم و مبنای ما ارز آزاد بود. ولی این بی‌ثباتی در قیمت‌ها بیشتر از ناحیه ارز آزاد برای ما مشكل‌ساز است که امیدواریم با تثبت قیمت‌ها از سوی دولت این مشکلات هم حل شود.
شبیری با اشاره به همکاری این شرکت با شبکه ملی اطلاعات گفت: ما به سازمان فناوری اطلاعات و ماهر پیشنهاد کردیم که هر موقع نیاز به سرور بومی‌ داشتند ما می‌توانیم در این مورد همکاری داشته باشیم ولی هنوز اصلا زمان راه‌اندازی این شبكه به طور عمومی ‌و چگونگی آن در كشور مشخص نیست.
وی در مورد سهم آنتی‌ویروس‌های پاندا در بازار ایران گفت: در بحث رنکینگ‌های جهانی و در تست‌های  TOPCHANGE که شامل شش تست است، معمولا محصولات پاندا سکیوریتی در رتبه‌های دوم تا سوم قرار می‌گیرد. همچنین در دانلود رایگان، پاندا در ایران در رتبه دوم قرار دارد.
شبیری درباره سهم این برند از بازار امنیت ایران نیز گفت: در این رابطه آمار واقعی وجود ندارد، چراکه بیشتر مشتریان آنتی‌ویروس به طور آفلاین از محصولات استفاده می‌کنند و در نتیجه هیچ شرکتی نمی‌تواند آمار دقیقی ارایه کند. ولی در محصولات HOME USER بیش از ۵۰ هزار نسخه فعال شركت پاندا در کشور وجود دارد.
گفتنی است در سال‌های اخیر فناوری ابر (Cloud Computing) به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار گرفته است. ظرفیت و منابع محدود عملیاتی در اغلب سازمان‌ها، نیاز به ارایه خدمات سریع‌تر و گسترده‌تر به علت رقابت‌های تجاری فزاینده، دسترسی به فضای اختصاصی برای ذخیره‌سازی اطلاعات، صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های سازمانی، افزایش تعداد سیستم‌ها و تجهیزات همراه توسط کارکنان سازمانی همه سبب شده است تا بیش از گذشته نیاز به راهکارهای جدید در حوزه فناوری اطلاعات احساس شود و فناوری ابر یکی از بهترین گزینه‌ها در این حوزه است.ارایه پشتیبانی قابل اعتماد از سوی شرکت مادر، دسترسی به فضای عمومی ‌و یا اختصاصی برای ذخیره اطلاعات در هر زمان و از هر کجای جهان و امنیت کافی و حفاظت موثر از دیگر مزایای عمده استفاده از فناوری ابر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :