آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26527
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1392 1:47
تعداد بازدید : 465

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران:

بخش خصوصی نگران بی عدالتی مالیاتی است

امروز شنیده می شود که کشور را باید با مالیات اداره کرد و این مورد نگرانی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی را به دنبال دارد چراکه اثرات منفی اجرای این قانون بر محیط کسب و کار غیرقابل انکار خواهد بود.

ایلنا - نایب رییس اتاق ایران در اجلاس کمیسیون بازرگانی داخلی در اتاق بازرگانی شیراز گفت: زمانی که ارتباط بین دولت و بخش خصوصی برعکس مسیری باشد که کشورهای توسعه یافته تجربه کرده‌اند طبیعی است که از مسیر توسعه اقتصادی عقب باشیم.
پدرام سلطانی گفت: امروز مسایل و مشکلات محیط کسب و کار بیش از گذشته، دغدغه بخش خصوصی است.
وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی که اقتصاد کشور در شرایط بحرانی به سر می‌برد، مسوولیت اتاق‌های بازرگانی سنگین‌تر است، گفت: در چند سال گذشته اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور جایگاه بسیار متفاوت و متمایزی نسبت به گذشته پیدا کرده‌اند و این باور در بخش خصوصی ایجاد شده است که اتاق بازرگانی پارلمان بخش خصوصی است.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط فعلی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان اقتصادی مالیات و روش‌های وصول آن است، گفت: بخشی از فعالان اقتصادی که شناخته شده هستند و در طول سالیان، مالیات می‌پرداخته‌اند، امروز مورد توجه و زیر ذره‌بین مالیاتی رفته‌اند، اما اقتصادهای زیرزمینی به راحتی فعالیت‌های خود را انجام داده و از سودهای غیر متعارف بهره می‌برند و تکالیف خود را نیز در قالب مالیات پرداخت نمی‌کنند.
سلطانی با اشاره به اینکه اگر امروز به درآمدهای بخش خصوصی متکی بودیم تبعات کمتری از تحریم را متحمل می‌شدیم، گفت: امروز شنیده می‌شود که کشور را باید با مالیات اداره کرد و این مورد نگرانی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی را به دنبال دارد چراکه اثرات منفی اجرای این قانون بر محیط کسب و کار غیر قابل انکار خواهد بود.
وی گفت: متاسفانه در حال حاضر نبود طرح جامع مالیاتی بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور را از دید نظام مالیاتی پنهان نگاه داشته است. نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: امروز بحث فعالان اقتصادی در بی‌عدالتی مالیاتی است و نه نپرداختن مالیات و باید در این خصوص حرف‌های بخش خصوصی شنیده شده و با آنها وارد تعامل شد.
سلطانی با استفاده از شرایط کسب و کار در کشور گفت: متاسفانه کشور ما در رتبه‌بندی محیط کسب و کار در دنیا در یک چهارم پایین جدول قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :