آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26528
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1392 1:49
تعداد بازدید : 551

توانمندسازی اتحادیه ها در دستور کار اتاق تعاون

دبیرکل اتاق تعاون ایران، تقویت اتحادیه ها و تشکل های تعاونی، نظارت بر فعالیت اتاق های تعاون استانی، تدوین مقررات صادرات و واردات تعاونی ها، جمع آوری آمار مربوط به بخش تعاون و تلاش برای ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از مهم ترین فعالیت های این اتاق در سال گذشته عنوان کرد.

 

ایرنا- داریوش پاک‌بین افزود: در راستای توانمندسازی اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها، برنامه‌ریزی‌هایی را برای ارتقای سطح کیفیت تشکل‌های تعاونی، اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون صورت دادیم و در تهیه و تدوین لوایح، طرح‌ها، آیین‌نامه‌ها، اساسنامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به بخش تعاون مشارکت کردیم.
وی کمک به بهبود کیفیت و تسهیل ارایه خدمات مراکز داوری اتاق تعاون به تعاونی‌ها را یکی از اقدامات اساسی اتاق تعاون مرکزی برشمرد و افزود: تلاش کردیم تا با تشکیل اتحادیه‌های سراسری، استانی و شهرستانی کشور، در تهیه و تدوین مقررات صادرات و واردات مساعدت لازم را به عمل آوریم.
پاک‌بین با تاکید بر نظارت اتاق تعاون مرکزی بر عملکرد اتاق‌های تعاون استانی و شهرستانی گفت: نظارت بر برنامه‌ها و عملکرد اتحادیه‌های سراسری، استانی و شهرستانی و مجامع عمومی ‌آنها و نظارت بر مجامع نمایندگان اتاق‌های تعاون استان‌ها از جمله اقداماتی بود که سال گذشته دنبال شد.
براساس گزارش اتاق تعاون، وی کمک به جمع‌آوری آمار و اطلاعات مربوط به اتاق‌های تعاون و اتحادیه‌های سراسری و استانی، مشارکت در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های ترویج، برگزاری دوره‌های آموزشی تعاون، مشارکت در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی، تامین اجتماعی و کار، رسیدگی به شکایات اتاق‌های تعاون و حل اختلاف و داوری میان اتحادیه‌ها را از مهم‌ترین اقدامات اتاق تعاون مرکزی در سال گذشته برشمرد. رییس اتاق تعاون ایران از برگزاری نشست‌های مشترک با فراکسیون‌های تعاون، تولید و اشتغال مجلس خبر داد و گفت: در حوزه امور مجلس در سال گذشته نشست‌هایی را با کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با اصلاح بخشی از مفاد قانون تعاون، قانون بهبود فضای کسب و کار و لایحه قانون مالیات‌های مستقیم برگزار کردیم. به گفته وی، پیگیری موضوع ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص جمع‌آوری قوانین، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های مخل تولید و سرمایه‌گذاری و ارجاع آن در قالب گزارش به کمیسیون تخصصی مربوطه و معاونت امور اقتصادی سازمان بازرسی کشور از دیگر اقدامات اتاق تعاون در حوزه تقنینی بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :