آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26732
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 11:36
تعداد بازدید : 926

بزرگ ترین مزایده الکترونیکی ایران، خرداد ماه برگزار می شود

مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفت : بزرگ ترین مزایده الکترونیکی کشور توسط سازمان اموال تملیکی خرداد ماه امسال برگزار می شود.

روابط عمومی‌ سازمان اموال تملیکی- اردشیر محمدی افزود: با فضای مثبتی که در راستای تحقق دولت الکترونیکی به وجود آمده است، سازمان اموال تملیکی با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مهم‌ترین فرآیند برگزاری مزایده‌های سراسری را به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد و نخستین مزایده فوق‌العاده آزمایشی این سازمان نیز در خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
محمدی با بیان اینکه این سازمان نخستین دستگاه دولتی است که مزایده الکترونیکی برگزار می‌کند، افزود: برای توسعه خدمات و به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه تجارت، این سازمان به عنوان نخستین دستگاه پیشگام در دولت، هم‌زمان با برگزاری مزایده‌های سنتی، مزایده‌های الکترونیکی را نیز برگزار خواهد کرد.
وی گفت: از مزایای این طرح افزایش سرعت کار، کاهش قابل توجه هزینه‌ها برای دولت، مشتریان و ارتقای نظارت به واسطه سیستمی‌ شدن فرآیندها
خواهد بود.
محمدی افزود: سامانه مزایده الکترونیکی (سما) بخش عمده‌ای از فرآیند فروش شامل ارایه پیشنهاد قیمت توسط خریداران، واریز مبلغ سپرده، تعیین برنده، واریز مبلغ پیشنهادی و تایید تحویل کالا به خریدار را از طریق اینترنت امکان‌پذیر می‌کند.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفت: مشتریان سازمان می‌توانند با عضویت در این سامانه و دریافت گواهی امضای دیجیتال، دارای اعتبار حقوقی شده و در ایام برگزاری مزایده ضمن استفاده از اطلاعات اموال مطرح در مزایده پیشنهادهای خود را در هر مکان طی مهلت مقرر از طریق اینترنت ثبت کرده و با تودیع الکترونیکی مبلغ ودیعه در مزایده شرکت کنند.
محمدی گفت: در طرح سما، بازگشایی پیشنهادها، اعلام اسامی‌ برندگان و واریز مبلغ پیشنهادی به صورت الکترونیکی انجام می‌پذیرد و تابع قانون تجارت الکترونیکی خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :