آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26742
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 11:53
تعداد بازدید : 505

وزیر ارتباطات:

بخش های جدید در وزارت ICT راه اندازی می شود

وزیر ارتباطات از افزوده شدن بخش های جدیدی به وزارت ارتباطات خبر داد و یکی از این بخش ها را سازمان فناوری های نوین در ICT دانست.

ایسنا- محمدحسن نامی ‌در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و دانشگاه شاهد تهران با بیان این مطلب گفت: لازم است که تجهیزات کشور در حوزه ICT در داخل مرزها تولید شود که این موضوع به ویژه در ارتباط با محصولات امنیتی اهمیت بسیاری دارد و لازم است ما علاوه بر تولید تلاش کنیم شرایطی ایجاد شود که تست این محصولات هم در داخل مرزهای کشور صورت گیرد و برای تست به خارج از کشور فرستاده نشوند.
وی که برای افتتاح آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات بدون سیم باند وسیع در لایه دسترسی راهی دانشگاه شاهد شده بود همچنین گفت: امروزه استکبار برای تسلط بر دنیا بر روی دو حوزه تلاش می‌کند که از این میان یکی از حوزه‌ها، حوزه ارتباطات است.
وزیر ICT در بخش دیگری از صحبت‌های به بحث مالیات واقتصاد پرداخت و با تاکید بر نقش اقتصاد در شکوفایی پروژه‌ها گفت:‌ در حال حاضر گریزهای مالیاتی بسیاری برای افراد وجود دارد اما اگر می‌توانستیم مالیات‌ها را به صورت کامل دریافت کنیم دیگر نیازی به فروش نفت هم نداشتیم.
وی گفت: در حال حاضر سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات 4.8 GDP است که نه تنها باید برای چشم‌انداز 1404 این عدد به 8/6 برسد بلکه باید ما تلاش کنیم تا به رقم‌های 11 و 12 برسیم.
وی افزود: زمانی که شرکت مانند اپل اعلام می‌کند که درآمدش به تنهایی 12 درصد بیشتر از فروش نفت و گاز عربستان بوده معلوم می‌شود که باید به حوزه ICT توجه بیشتری
نشان داد.
گفتنی است، پس از صحبت‌های نامی ‌تفاهم‌نامه‌ای در زمینه همکاری‌های بیشتر میان دانشگاه شاهد و وزارت ارتباطات
به امضا رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :