آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26746
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 11:58
تعداد بازدید : 401

تشریح برنامه صادرات غیرنفتی ایران در سال92

کیومرث کرمانشاهی، معاون سازمان توسعه تجارت گفت: استراتژی کشور در راستای حمایت و توسعه صادرات از طریق مدیریت واردات است. سازمان توسعه تجارت نیز متولی تجارت خارجی در کشور است که با مدیریت واردات و حمایت از تولیدات و صنایع داخلی، هدف مهم توسعه صادرات غیرنفتی کشور را دنبال می کند.

ایسنا- وی با بیان اینکه این هدف مهم در سه سطح رصد و سیاست‌گذاری می‌شود، گفت: کارگروه توسعه صادرات در استان‌ها به ریاست استانداران و دبیری روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در سطح اول برای تسهیل در صادرات اقداماتی را در سطح استانی انجام می‌دهد.
معاون سازمان توسعه تجارت افزود: در سطح میانی کارگروه توسعه صادرات در سازمان توسعه تجارت خارجی کشور برای مشکلات و رفع موانع صادرات برگزار می‌شود.
کرمانشاهی افزود: در سطح سوم کارگروه توسعه صادرات به ریاست معاون اول رییس‌جمهور و دبیری سازمان توسعه تجارت خارجی برگزار می‌شود که مصوبات آن در حد مصوبات و تصمیمات هیات وزیران است که در این کارگروه مسایل کلان صادراتی کشور مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته و برای رفع آن تمهیداتی اندیشیده می‌شود.
وی با بیان اینکه صادرات در کشور با وجود همه فشارها، تحریم‌ها، موانع و مشکلات رشد بسیار قابل توجهی داشته است، گفت: سال گذشته با مدیریت صادرات و دسته‌بندی واردات شاهد بیش از 43 میلیارد دلار صادرات در برابر 53 میلیارد دلار واردات بوده‌ایم که در برابر هر یک دلار واردات 75 سنت صادرات در کشور انجام شده است.
کرمانشاهی با تاکید بر استراتژی کشور مبنی بر توسعه صادرات گفت: حجم صادرات غیرنفتی کشور باید از واردات پیشی گیرد و این یک اصل اقتصادی است.
وی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان ایلام با ابراز رضایت از رشد 151 درصدی صادرات مرز مهران در سال گذشته افزود: تاجران افسران اقتصادی جنگ نرم در کشورند و هدف ما حمایت از این عزیزان برای توسعه صادرات است.
او تصمیم‌گیری تجاری کشور را در سال گذشته اقتضایی عنوان و گفت: صادرات کشور براساس مقتضیات زمان مدیریت می‌شود و سیاست ما حمایت از صنایع پایین دستی و عدم خروج مواد خام و حرکت به سمت صادرات کالاهای تولیدی است که تاحدودی نیز در این سیاست موفق عمل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :