آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26747
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 11:59
تعداد بازدید : 455

تغییرات آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شد

با تصویب هیات وزیران تغییرات جدید در آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شد که براساس آن، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ مجاز است.

خبرگزاری مهر- هیات وزیران تغییرات جدید در آیین‌نامه سازمان تعزیرات حکومتی را ابلاغ کرد. بر این اساس، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ به پیشنهاد رییس سازمان و تصویب وزیر دادگستری با استفاده از اعتبارات مصوب و نیروی انسانی موجود سازمان مجاز است.
وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد سازمان تعزیرات حکومتی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اصلاحات آیین‌نامه سازمان تعزیرات حکومتی و اصلاحات بعدی آن را ابلاغ کرد. بر این اساس، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ به پیشنهاد رییس سازمان و تصویب وزیر دادگستری با استفاده از اعتبارات مصوب و نیروی انسانی موجود سازمان مجاز است.
همچنین بر اساس ماده (5) این آیین‌نامه، رییس شعبه اول تعزیرات حکومتی تهران و رییس اداره کل شهرستان‌های استان تهران و رییس شعبه اول مراکز استانها مدیر کل و رییس شعبه اول شهرستان‌ها و سایر شهرها رییس اداره و دفتر مذکور خواهد بود.
براساس ماده (13) به منظور رسیدگی به تخلفات انتظامی روسا و اعضای شعب، شعبه‌ای به عنوان «شعبه ویژه رسیدگی با تخلفات انتظامی» در تهران تشکیل می شود. شعبه مذکور دارای یک نفر رییس، دو مستشار و یک عضو علی‌البدل خواهد بود. اعضای شعبه از قضات شاغل مامور و بازنشسته و روسای شعب حداقل با 10 سال سابقه تصدی شعبه) خواهند بود که با پیشنهاد وزارت دادگستری و تایید رییس‌جمهور توسط وزیر دادگستری به مدت (5) سال منصوب می‌شوند.
بر این اساس، تشکیل جلسه با حضور سه عضو و صدور رای با اکثریت آرا خواهد بود، همچنین مجازات متخلفان این ماده بر اساس دستورالعملی خواهد بود که با رعایت قوانین و مقررات مربوط به تصویب وزیر دادگستری می رسد. این مصوبه پس از تایید رییس‌جمهور از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رییس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :