آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26752
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 12:7
تعداد بازدید : 456

تاثیر تلفن همراه بر زندگی

یک محقق تلفن همراه در فنلاند با انتشار بیش از 180 تصویر طی دو ماه گذشته، تاثیر این فناوری بر شیوه تعامل ما با جامعه را به تصویر کشیده و تاکید کرده که مردم دیگر به بالا نگاه نمی کنند و به محیط اطراف توجهی ندارند.

ایسنا- مدت‌ها پیش تلفن تنها راه برقراری ارتباط با فردی بود که اگر در خانه بود به تلفن ما پاسخ می‌داد، اما اکنون تلفن‌ها به ضرورت 24 ساعته در هفت روز هفته تبدیل شده‌اند. امروز جامعه روی یک دستگاه کوچک به اندازه دست متمرکز شده است که شیوه ارتباطات ما را متحول کرده و ما را قادر می‌سازد که پیام‌های فوری، تصاویر، فایل‌های صوتی، تصویری به دوستان وخانواده خود در سراسر جهان ارسال کنیم. براساس اطلاعات نشریه ارتباطات با دسترسی به اینترنت برنامه‌های اجرایی، بازی‌ها و حتی بانکداری‌ نیز به این تلفن‌های همراه منتقل شده است و مردم به ندرت لحظه را با نگاه کردن به اطراف خود می‌گذرانند.
انسان‌های دنیای امروز به جای این‌که اطراف خود را نگاه کنند، تمام مدت سرهای خود را روی تلفن‌های همراه‌شان خم کرده‌اند و به نوعی توسط این فناوری هیپنوتیزم شده‌اند تاحدی که بازی کردن با تلفن‌های همراه جایگزین تعامل برقرار‌کردن با دیگران شده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :