آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26761
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 12:34
تعداد بازدید : 479

آغاز محاکمه هکر 217 بانک در دادگاه آمریکایی

محاکمه یک هکر الجزایری در دادگاهی در آمریکا به اتهام همکاری با یک گروه جرایم سازمان یافته سایبری آغاز شد.

خبرگزاری فارس- به گزارش ITP، گروه جرایم سایبری، یک بدافزار اسب تروا به نام چشم جاسوس یا SpyEye را طراحی کرده اند که بارها برای خرابکاری و سوءاستفاده کاربرد داشته است. حمزه بندلاج که تعقیب و دستگیری او سه سال به طول انجامیده عضو این گروه بود که در دنیای مجازی با اسم مستعار alias Bx1 مشغول فعالیت بوده است. وی سرانجام 5 ژانویه در بانکوک پایتخت تایلند دستگیر شد.
این هکر 24 ساله بلافاصله به آمریکا مسترد شد تا در دادگاهی در آتلانتا محاکمه شود.
وی در زمان دستگیری یکی از 10 هکر مهمی بود که در صدر فهرست دستگیری اف بی آی قرار داشت. هک کردن حساب های شخصی در 217 بانک و موسسه مالی مختلف در سراسر جهان از جمله اتهامات اساسی وی است. پیش بینی می شود که وی به علت این تخلفات به 23 سال زندان محکوم شود.
SpyEye که از سوی این فرد برای خرابکاری در اینترنت مورد استفاده بوده، در بازارهای زیرزمینی به قیمت دو هزار دلار به فروش می رفت. این اسب تروا برای سرقت کلمات عبور و جمع آوری اطلاعات در مورد ترافیک شبکه های دیتا کاربرد دارد.
اف بی آی معتقد است طراح این اسب تروا با اسم مستعار gribodemon یکی از دوستان نزدیک حمزه بندلاج است. خود این هکر در کنترل این بدافزار و جمع آوری اطلاعات مسروقه از طریق آن دست داشته است. وی همچنین یکی از فروشندگان این بدافزار اسب ترواست.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :