آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26762
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 12:35
تعداد بازدید : 475

بانک صادرات در اعتبار سنجی، بهترین شد

بانک صادرات ایران در راستای کاهش ریسک اعتباری همه شعب خود در اقصی نقاط کشور را به سامانه اعتبارسنجی متصل کرده است و بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی شرکت رتبه بندی اعتباری ایران این بانک در بین ۵۰ بانک و نهاد مالی که در آن سامانه عضویت دارند بهترین عملکرد را از نظر میزان تعداد استعلام ها و گزارش های دریافتی داشته و رتبه نخست استفاده از سامانه اعتبار سنجی را در میان اعضای سامانه به خود اختصاص داد است.

بنکر- جلیلی مدیرعامل شرکت رتبه‌بندی اعتباری ایران در همایش مدیران اعتباری این بانک در مشهد گفت: رتبه کشور ما در رتبه‌بندی بین‌المللی در سال 2010 قبل از شروع به کار این سیستم 113 بود که در سال جاری به رتبه 83 ارتقا یافته است و این نشان از اهمیت وجود سیستم‌های رتبه‌بندی در کشور دارد. البته با پیوستن تمامی بانک‌ها و همکاری متقابل بین آنها این رتبه بهبود بیشتری خواهد یافت. در سطح خاورمیانه ما دومین کشور هستیم و می‌توانیم با توجه به افق چشم‌انداز برنامه 20 ساله در سال 1404 به رتبه اول منطقه دست یابیم.
وی با اشاره به برتری بانک صادرات ایران در استفاده از شاخص‌ها اعتبارسنجی افزود: در ابتدای راه‌اندازی این سیستم در شرکت، سرعت بسیار پایین بود ولی در سال گذشته با ایجاد تغییرات و بهسازی سیستم تحولی در ارایه خدمات صورت گرفت و در حال حاضر شعب بانک‌ها در مدت زمان اندکی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.
شایان ذکر است هم‌اکنون شرکت رتبه‌بندی اعتباری ایران دارای 50 عضو شامل؛ بانک‌ها، برخی موسسات مالی و اعتباری، صندوق‌ها و شرکت‌های لیزینگ است و روزانه به طور متوسط 19 هزار شعبه سیستم بانکی به آن متصل بوده که به صورت لحظه‌ای گزارش اعتباری مشتریان خود را از سامانه دریافت می‌کنند. این سامانه که از سوی ادارات اعتبارات و انفورماتیک این بانک راه‌اندازی شده است، تمامی شعب به آن متصل و امکان دریافت گزارش‌های مربوطه در دورترین نقاط کشور مهیا شده است و این شاخص افزایش شفافیت در عملکردها، کاهش ریسک اعتباری، کاهش مطالبات و غیره را به همراه خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :