آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26765
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1392 12:38
تعداد بازدید : 445

فرابورس صاحب شاخص شد

ریيس سازمان بورس از رونمايي شاخص بازار فرابورس خبر داد.

خبرگزاري موج- علي صالح‌آبادي ریيس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اعلام اين خبر در حاشیه که از اين پس بازار فرابورس هم شاخص خواهد داشت، گفت: بازار سرمايه به جايگاه مطلوب و رفيعي رسيده است و مي‌تواند در آينده جايگاه بهتري در اقتصاد ملي داشته باشد. وي که در حاشیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، به شاخص کل بورس اشاره کرد و افزود: شاخص بورس به 45 هزار واحد رسيده است که بايد گفت از ابتداي سال تاکنون 18 درصد رشد داشته است.
صالح‌آبادي افزود: هم‌اکنون ارزش بازار سرمايه بيش از 280 هزار ميلياردتومان، ارزش بورس 220 ميليارد تومان و ارزش بازار فرابورس 60 هزار ميليارد تومان است.
وي ضمن اشاره به اين نکته که تعداد دفعات معاملات به بيش از يک ميليون و 200 هزار دفعه معاملاتي رسيده است، متذکر شد: تعداد دفعات معاملات نسبت به مدت مشابه سال قبل 80 درصد رشد داشته است که در اين ميان ارزش معاملات بورس در 28 روز کاري 357 درصد و ارزش معاملات فرابورس 406 درصد رشد کرده است.ریيس سازمان بورس همچنين يادآور شد: در 28 روز کاري 303 ميليارد تومان معامله داشتيم.
وي در ادامه نمايشگاه بانک، بيمه و بورس را از بزرگ‌ترين نمايشگاه‌هاي خدمات مالي در خاورميانه عنوان کرد و افزود: هدف اصلي از برگزاري اين نمايشگاه معرفي دستاوردهاي صنعت مالي به هم‌وطنان و توسعه فرهنگ سهامداري و سرمايه داري است. معاون وزير اقتصاد با بيان اين مطلب که هيچ‌گاه بازارهاي مالي را رغيب يکديگر نمي‌دانيم، گفت: بازار پول، بيمه و سرمايه هر کدام به نوبه خود بخش‌هايي از نيازهاي کشور را تامين مي‌کند. وي در پايان از رونمايي شاخص بازار فرابورس خبر داد و گفت: امروز شاخص بازار فرابورس رونمايي مي‌شود و به سرمايه‌گذاران و فعالان اقتصادي ارایه مي‌شود.
به گفته وي، شاخص کل فرابورس از منظر محاسبه شبيه شاخص بورس تهران است. صالح‌آبادي افزود: از روز تاسيس فرابورس اين شاخص محاسبه مي‌شد اما به دليل تعداد کم شرکت‌ها اين شاخص منتشر نمي‌شده است اما اکنون که بازار از نظر تنوع به وضعيت مناسبي رسيده است اين شاخص اعلام مي‌شود. البته بايد گفت که شاخص فرابورس نيز از عدد پايه 100 شروع مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :