آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27040
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 1:13
تعداد بازدید : 443

پنج راه برای خنک نگه داشتن لپ تاپ

لپ تاپ ها به طور طبیعی ایجاد گرما می کنند و اگر به مدت طولانی و زیاد در این حالت (گرما) بمانند ممکن است خسارت جدی ببینند.برخی به علت بی تجربه گی با علایم هشدار و خطرات پیش رو در اثر ایجاد گرما در لپ تاپ آشنا نیستند. راه ساده و کم خرج و معقول حفاظت و جلوگیری از آسیب های بعدی پایین نگه داشتن درجه گرمای لپ تاپ است.

اگر این پنج راهکار را در نظر داشته باشید،  لپ‌تاپ‌تان خنک‌تر و با اطمینان بیشتر کار می‌کند.
1- تنظیم برق مصرفی از حداکثر استفاده به حالت تعادل: این تنظیم به سیستم می‌گوید که فقط از برقی که درخواست شده استفاده کند. اگر نیاز دارید که از لپ‌تاپ برای بازی‌ کردن و یا کارهای سخت‌تر استفاده کنید، ترجیحا از سرعت پردازش بالا استفاده کنید. به عبارت دیگر ضروری است که تنظیمات بر روی حداکثر کارایی صورت بگیرد.
2- از اسپری‌های حاوی هوای فشرده برای تمیز‌کردن و برداشتن گرد و خاک در درز‌ها و مجرا‌های لپ‌تاپ استفاده کنید. مشکل با این اسپری‌ها به راحتی حل می‌شود. برای اینکار لپ‌تاپ را خاموش کنید و اسپری را لای درزها و سوراخ‌ها بزنید.
3- از دستگاه‌های خنک‌کننده‌ موجود لپ‌تاپ که دارای یک فن یا دو فن است، استفاده کنید. بعضی از دستگاه‌های خنک‌کننده‌ موجود که فن ندارند، می‌توانند حتی دمای اطراف لپ‌تاپ را افزایش دهند. بنابراین نیاز به یک دستگاه خنک‌کننده قوی دارید که فن آن کارایی بالایی داشته باشد. اگر تمایل دارید که از یکی از این دستگاه‌ها تهیه و استفاده کنید، تحقیق کنید که کدام بهتر و دارای کارایی بالا هستند.
4- در محیط‌هایی از کامپیوتر استفاده کنید که هوای خنک وجود داشته باشد. کامپیوتر‌ها همانند بیشتر مردم هستند که در محیط دارای هوای خنک‌ خیلی بهتر کار می‌کنند.
5- هر وقت به کامپیوتر نیاز ندارید آن را خاموش کنید؛ مخصوصا زمانی که در منزل نیستید، زیرا ممکن است پس از مراجعه با لپ‌تاپ آتش گرفته روبه‌رو شوید.
کلام آخر: اگر کماکان با مشکل گرم‌شدن لپ‌تاپ روبه‌رو هستید با فروشنده لپ‌تاپ تماس بگیرید، زیرا ممکن است نشانه‌ای باشد که باید فن لپ‌تاپ تعویض شود یا برنامه بایوس نیاز به آپدیت شدن داشته باشد.
منبع: ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :