آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27044
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 1:25
تعداد بازدید : 558

با دو مادربورد Z87

گیگابایت به استقبال «هس ول» رفت

یک ماه مانده به عرضه پردازنده های “Haswell” اینتل، شرکت گیگابایت دو مادربورد Z87 را معرفی کرد.

فناوران- شرکت اینتل قصد دارد روز چهارم ژوئن (حدود یک ماه آینده) پردازنده‌های چهار هسته‌ای نسل جدید خود را با نام Haswell عرضه کند. این پردازنده با استفاده از فناوری 22 نانومتری و ترانزیستورهای FinFET و بر اساس سوکت LGA1150 تولیدشده و چند برتری نسبت به نسل قبلی پردازنده‌های این شرکت دارد که از جمله آنها می‌توان به دو برابر شدن توانایی پردازش وکتور، افزایش 10 درصدی کارایی کلی پردازنده و دو برابر شدن توانایی پردازنده گرافیکی مجتمع اشاره کرد. نکته قابل توجه این است که با وجود افزایش کارایی این پردازنده در زمینه‌های مختلف، میزان مصرف انرژی آن نسبت به نسل قبلی کاهش یافته است. شیوه نام‌گذاری مدل‌های پردازنده Haswell نیز به شکل Core ix-4xxx می‌باشد. همچنین مانند پردازنده‌های Ivy Bridge از حروف پسوند K، T، S، R و P استفاده شده که هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند. اما مهم‌ترین موضوعی که اینتل روی آن تاکید بسیاری دارد افزایش توان پردازنده گرافیکی مجتمع در Haswell است که یکی از قدرتمندترین آنها GT3 نام دارد.
اما پیش از عرضه این پردازنده‌ها، شرکت گیگابایت طی مراسمی‌در تایوان دو مدل مادربورد حرفه‌ای از خانواده G1.Sniper را رونمایی کرد.
این دو مادربورد که G1.Sniper 5 و G1.Sniper M5 نام دارند مجهز به سوکت LGA1150 بوده و مانند دیگر اعضای خانواده G1ها مخصوص گیمرهای حرفه‌ای طراحی شده‌اند.
 تفاوت این دو محصول در این است که مدل G1.Sniper 5 در اندازه ATX استاندارد و M5 در اندازه micro-ATX تولید شده و طبیعتا مدل ATX از کارایی‌ها و توانایی‌های بالاتری برخوردار خواهد بود. در ساخت این مادربوردها از فناوری‌های جدیدی استفاده شده است که تاکنون در هیچکدام از مادربوردهای قبلی گیگابایت وجود نداشته‌اند. این فناوری‌ها مربوط به سیستم‌های صوتی و خنک‌کننده این مادربوردهاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :