آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27127
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:6
تعداد بازدید : 1149

کاهش نرخ ارز، قیمت های بازار موبایل را هم شکست

کسی موبایل ارزان نمی خرد

چند روزی است که باز هم نوسانات نرخ ارز بازار موبایل را تحت الشعاع قرار داده و این بار روند نزولی قیمت دلار باعث شده که قیمت گوشی تا حدودی کاهش یابد.

فناوران- به گفته بازاریان زمانی که قیمت گوشی روبه کاهش می‌گذارد بازار از خریداران خالی می‌شود، اما به محض افزایش قیمت‌ها بازار دوباره رونق می‌گیرد.
بر این اساس با کاهش قیمت گوشی بازار هم کم‌کم رونق خود را از دست داده و در بازارهایی مثل علاءالدین که همیشه مملو از خریدار است، اکثر مردم فقط برای بازدید و تماشای ویترین‌ها و یا قیمت گرفتن به بازار مراجعه می‌کنند.
در این میان گوشی‌های Galaxy S4 سامسونگ با کاهش 400 هزار تومانی از هفته گذشته تاکنون همراه شده و نسخه گارانتی‌دار و بدون گارانتی این گوشی هم‌اکنون به ترتیب با قیمت دو میلیون و 450 هزار تومان و دو میلیون و 300 هزار تومان به فروش می‌رسد.
گوشی Galaxy SIII سامسونگ هم با کاهش 100 هزار تومانی قیمت همراه بوده و هم‌اکنون یک میلیون و 550 هزار تومان قیمت دارد.
همچنین گوشی HTC One که با قیمت سه میلیون و 200 هزار تومان در بازار موجود بود، این روزها با افت قیمت 100 هزار تومانی، سه میلیون و 100 هزار تومان به فروش می‌رسد و گوشی Xperia Z با افت قیمت حدود 200 هزار تومانی، یک میلیون و 900 هزار تومان در بازار موجود است.

گوشی‌های سونی پرفروشند
تنوع گوشی‌های سونی باعث شده که مخاطبان زیادی در بازار را به خود جلب کند تا آنجا که مدل‌های مختلفی از گوشی‌های این برند در ویترین اکثر فروشگاه‌ها دیده می‌شود.
بر اساس گزارش فعالان بازار موبایل، تعداد زیادی از مشتریان به دنبال مدل‌های مخلتف گوشی‌های این برند هستند. در این میان گوشی Xperia Z که از قابلیت ضدآب برخوردار است با قیمت یک میلیون و 900 هزار تومان در رده پرفروش‌ترین گوشی‌های این برند قرار دارد.
Xperia T و Xperia TX هم به ترتیب با قیمت یک میلیون و 85 و یک میلیون و 165 هزار تومان در رده پرفروش‌ترین گوشی‌های سونی هستند.
همچنین گوشی‌های Xperia Ion وXperia AcroS که تابستان گذشته به بازار عرضه شدند هم در میان گوشی‌های پرفروش بازار قرار گرفته‌اند.
به گفته بازاریان، گوشی‌های رده متوسط سونی هم از فروش خوبی برخوردارند و از میان آنها می‌توان به Xperia P و Xperia U اشاره کرد.

سامسونگ خوب می‌فروشد
سامسونگ که با عرضه گوشی‌های سری Galaxy توانست سهم خوبی از بازار جهانی را به دست آورد، در بازار ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است.
اگرچه سامسونگ در همه رده‌ها گوشی وارد بازار کرده، اما بیشترین آمار فروش این برند مربوط به گوشی‌های گران‌قیمت است.
Galaxy S4 یکی از جدیدترین گوشی‌های سامسونگ است که با قیمت حدود چهار میلیون تومان وارد بازار شد، این گوشی در طول یکی دو هفته با کاهش یک میلیون و 500 هزار تومانی همراه بود. با این حال در رده پرفروش‌ترین گوشی‌های این برند قرار دارد.
همچنین گوشی Galaxy SIII و Galaxy SII هم به ترتیب با قیمت یک میلیون و 550 هزار تومان و یک میلیون و 130 هزار تومان در رده پرفروش‌ترین‌های این برند قرار دارند.
در رده گوشی‌های این برند که زیر یک میلیون تومان قیمت دارند می‌توان به Galaxy Ace 2 با قیمت 717 هزار تومان و Galaxy S3 mini با قیمت 900 هزار تومان اشاره کرد.

نوکیا از سکه افتاد
در حالی که زمانی گوشی‌های نوکیا بیشترین میزان فروش را به خود اختصاص داده بودند، هم‌اکنون فروش مدل‌های مختلف این برند با کاهش همراه شده است.
حتی گوشی‌هایی مثل N8 که زمانی یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار بود هم‌اکنون طرفدار چندانی ندارد.
از سوی دیگر حتی عرضه گوشی‌های سری Lumia که مبتنی بر ویندوزفون است نیز نتوانسته سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد و طرفداران زیادی به خود جلب کند. در این میان یکی از گوشی‌های این سری Lumia 920 نام دارد که با قیمت دو میلیون تومان هم‌اکنون در بازار موجود است.
البته گوشی‌های دوسیم‌کارته نوکیا که با قیمت حدود 100 هزار تومان قیمت دارند هنوز هم سهم خوبی از بازار را در اختیار دارند.

آیفون گران شد
آیفون جزو گوشی‌هایی است که بیشترین نوسان قیمت را در بازار دارد. به طوری که هر لحظه قیمت این گوشی تغییر می‌کند و هر زمان که قصد خرید این گوشی وجود داشته باشد، فروشندگان حتما باید از عمده‌فروشان قیمت نهایی آن را بگیرند.
این گوشی از روز گذشته تاکنون با افزایش 50 تا 70 هزار تومانی همراه شده و قیمت نسخه 16 گیگابایتی مشکی آن هم‌اکنون در بازار دو میلیون و 340 هزار، نسخه سفید دو میلیون و 360 هزار، نسخه 32 گیگابایتی آن دو میلیون و 730 هزار و نسخه 64 گیگابایتی آن سه میلیون و 150 هزار تومان به فروش می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :