آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27128
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:10
تعداد بازدید : 799

در ششمین كنفرانس ملی نظام اداری الكترونیك

«بزرگیان» مرد سال نظام الکترونیکی شد

در مراسم گشایش ششمین كنفرانس ملی نظام اداری الكترونیك، معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه و مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری به عنوان مرد سال نظام اداری الكترونیك كشور معرفی شد.

ایرنا- در این مراسم كه در دانشگاه امیركبیر برگزار شد، از احمد بزرگیان با اهدای لوح و تندیس ویژه قدردانی شد.
وی در این مراسم گفت: در حال حاضر كارتابل الكترونیكی دولت و شهروندان ایجاد شده است كه با استفاده از این كارتابل شهروندان می‌توانند از خدمات سازمان و نهادهای دولتی بهره‌مند شوند. راه‌اندازی این كارتابل امكان نظارت مستقیم بر ارایه خدمات توسط سازمان‌های دولتی را فراهم می‌كند.
شبکه خبری دولت الکترونیک افتتاح شد
هم‌زمان با گشایش ششمین كنفرانس ملی نظام اداری الكترونیكی «شبكه خبری دولت الكترونیك» (جی.ان.ان) به نشانی www.egnn.irبا حضور جمعی از مسوولان و پژوهشگران در دانشگاه امیركبیر رونمایی شد. این شبکه خبری در حوزه‌های دولت الکترونیکی، شهرداری الکترونیکی، سلامت الکترونیکی، اتوماسیون اداری، تجارت الکترونیکی و حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می‌کند.

زیرساخت دولت الکترونیکی آماده است
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری در این مراسم گفت: با تلاش‌های انجام شده دردولت‌های نهم و دهم زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن دولت الكترونیكی در كشور فراهم شده است.
غلامحسین الهام گفت: با اجرایی شدن دولت الكترونیكی بسیاری از معضلات موجود در رفتارهای نظام اداری رفع و این نظام تبدیل به نظامی‌ شفاف همراه با اطلاع‌رسانی دقیق می‌شود.
وی گفت: نظام اداری الكترونیكی به افراد كمك می‌كند که بدون نیاز به رابطه و یا سفر بلند مدت و یا كوتاه مدت در زمانی كوتاه امور اداری خود را انجام دهند. از این رو استفاده از خدمات الكترونیكی هم برای كاهش هزینه‌ها و هم در جلوگیری از اتلاف وقت تاثیر دارد.
الهام افزود: امنیت شبكه‌های اطلاعاتی در دستگاه‌های دولتی باید پویا باشد. علاوه بر این باید اطلاعات به شكل صحیح طبقه‌بندی شوند که مراجعان به راحتی بتوانند به سایت‌ها و منابع اطلاعات دسترسی پیدا كنند.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری گفت: هم‌اكنون امضای الكترونیكی به تصویب رسیده است و با پذیرش امضای الكترونیكی از هدر رفت نیروی انسانی و هزینه‌ها در باطل كردن تمبرهای دولتی و چاپ اسكناس‌ها- كه بیشترین هزینه چاپ را به خود اختصاص می‌دهد- جلوگیری می‌شود.
به گفته وی پذیرش امضای الكترونیكی در تسهیل خدمات و اجرای دولت الكترونیكی بسیار مهم است بنابراین باید به آن توجه كرد.
وی یادآور شد كه در سفرهای استانی رییس‌جمهوری هزاران نامه و درخواست مردمی ‌به دست رییس‌جمهوری می‌رسد كه باید به آنها پاسخ داده شود در حالی كه باید این نامه‌ها به شكل الكترونیكی ارایه شود.
وی همچنین با تاكید بر لزوم حفظ كرامت انسانی گفت: در برخی موارد كرامت انسانی افراد در مراجعه به ادارات مختلف در سراسر كشور دچار خدشه می‌شود زیرا در برخی مواقع فرد رفتارهایی مانند كرنش، چاپلوسی، تملق و یا رفتارهای ناپسند را می‌بیند كه این امر موجب از بین رفتن ارزش‌های انسانی می‌شود و قابل تحمل نیست.
الهام بر لزوم استخدام كارمندان دارای دانش فناوری اطلاعات در سازمان‌های دولتی تاكید كرد و گفت: در حال حاضر باید از ظرفیت‌های بالقوه دولت الكترونیكی بیش از پیش بهره برد به عنوان مثال می‌توان از ظرفیت تلفن همراه به جای ارسال پیامك‌های طنز از دریافت خدمات دولت الكترونیكی و خدمات بانكی استفاده كرد.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری گفت: كد ملی برای هر فرد به منظور انجام سریع‌تر خدمات ارایه شد ولی متاسفانه هم‌اكنون در بخش‌های مختلف علاوه بر كد ملی، شناسنامه، كارت ملی و رونوشت آن را درخواست می‌كنند كه این موضوع به كند شدن فرآیندهای اداری منجر شده است.
در این كنفرانس موضوعاتی همچون مدیریت منابع انسانی، امنیت اطلاعات، مدیریت فرآیندهای سازمانی، هوش سازمانی، برنامه‌ریزی منابع سازمانی، مدیریت دانش در سازمان، مدیریت كیفیت خدمات الكترونیك، دوركاری بر بستر فناوری اطلاعات و نظام اداری همراه بررسی می‌شود.
در این كنفرانس كه به همت پژوهشكده سلامت الكترونیك دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار می‌شود، مدیران و كارشناسان فناوری اطلاعات، منابع انسانی، نوسازی و تحول اداری، آموزش و پژوهش، تداركات و پشتیبانی، تشكیلات، برنامه‌ریزی و پدافند غیرعامل حضور دارند. این كنفرانس تا 26 اردیبهشت ماه در تهران ادامه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :