آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27131
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:23
تعداد بازدید : 546

پیشنهادهای ایران به مجمع WSIS

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در راس هیاتی برای شرکت در مجمع WSIS Forum 2013 به ژنو سفر کرده پیشنهادهای ایران را در این مجمع ارایه کرد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات - محمدحسن نامی، وزیر ارتباطات در اجلاس WSIS Forum 2013 گزارشی از عملکرد ایران حول خطوط عمل یازده گانه بیانیه تونس ارایه کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین طی سخنانی مواضع کشورمان را تبین و پیشنهادهای ایران را در سه محور تشریح کرد.
بر این اساس، به رسمیت شناختن مرزهای اقتصادی در فضای مجازی، توجه به حقوق کودکان در فضای مجازی و تاکید بر ادامه و استمرار فرآیند تقویت همکاری ها بین کشورها، از جمله پیشنهادهای ایران بود که در این اجلاس مطرح شد.
نامی در حاشیه مجمع WSIS درنشستی با حمدون توره، دبیرکل اتحادیه بین المللی مخابرات در خصوص
همکاری های فی مابین به بحث و تبادل نظر پرداخت و از وی دعوت کرد که به ایران سفر کند. این دعوت با استقبال توره رو به رو شد.
این گزارش حاکی است، در این اجلاس علی حکیم جوادی، معاون وزیر و رییس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی وزیر ارتباطات را همراهی می کند.
WSIS Forum 2013 را اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) و کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (UNCTAD) به طور مشترک میزبانی می‌کنند. این مجمع که از 13 تا 17 ماه مه در ژنو برگزار می‌شود، فرصتی برای تمامی‌ سهامداران جامعه اطلاعات فراهم می‌کند که با تجربیات هم آشنا
شوند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :