آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27132
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:25
تعداد بازدید : 1121

سومین نمایشگاه بازی های رایانه ای مرداد ماه امسال برگزار می شود

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای از برگزاری سومین نمایشگاه گیم در مرداد ماه سال جاری خبر داد وگفت: تربیت نیروی انسانی کارآمد برای مقابله با بازی های خارجی حیاتی است.

روابط عمومی بنیاد- بهروز مینایی افزود: سیاست کشورهای غربی معرفی جاذبه‌های فرهنگ سرمایه‌داری غرب از دریچه بازی‌های رایانه‌ای است.
مینایی به حضور بیش از 20 میلیون کاربر ایرانی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: با توجه به حجم زیاد این افراد ساخت بازی‌های بومی ایرانی و مذهبی سازگار با فرهنگ اسلامی از دغدغه‌های اصلی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است.
وی تربیت نیروی انسانی کارآمد برای تولید بازی، کشف استعدادهای عرصه بازی‌سازی، دفاع از منابع فکری و نخبگان این زمینه را بسیار حیاتی و بهترین دفاع در برابر اشاعه بازی‌های خارجی عنوان کرد.
وی افزود: سازندگان بازی‌های رایانه‌ای باید به اتمام مراحل تولید محصول خود اندیشیده و سعی کنند بازی با کیفیت در حد استاندارد پنج ساعته و قابل عرضه به بازارهای جهانی ارایه دهند.
وی تفریح و سرگرمی، آموزش، صنعتی و تجاری، آمیخته شدن با هنر و رسانه‌ای بودن را از وجوه و جنبه‌های مورد توجه و مهم بازی‌های رایانه‌ای دانست.
اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه «بازی‌سازی خلیج فارس»
برگزیدگان مسابقه «بازی‌سازی خلیج فارس» روز دوشنبه در قالب مراسمی که در سالن همایش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد، معرفی شدند.
این مراسم با حضور مسوولان این بنیاد، انستیتو ملی بازی‌سازی، مرکز رشد، اعضای تیم بازی‌ساز و برنامه‌نویس و کارشناسان گیم در سالن همایش مجموعه یاد شده برگزار شد.
براساس اعلام دبیرخانه این رویداد، مقام اول مسابقه بازی‌سازی را امیرعباس میثمی، پروانه فرازنده، سامان مشیری، سلمان عبداللهی و مهرداد ملک احمدی از تیم»کوزه گران» کسب کردند.
پوریا شفیعی و محمد بنیامین پاسوار از تیم «ابن یمین» در مقام دوم و آیدین آبادی شندی، میلاد بنکدار، احسان واعظی و حسین عزیزی از تیم «آسمان آبی» در مقام سوم مسابقه بازی‌سازی خلیج فارس قرار گرفتند.در بخش برنامه‌نویسی رای هیات داوران برای اعطای مقام اول این دوره از رقابت‌ها به هیچ کدام از شرکت کنندگان تعلق نگرفت.
همچنین جواد سلطانی با بازی نامه «آبی نیلگون» مقام دوم و میلاد بنکدار با بازی نامه «برای آزادی» مقام سوم بازی‌ نامه‌نویسی را کسب کردند.
بر این اساس دو بازی نامه «مادر دریا» به نویسندگی‌ هانیه جهانشاهی و «جنگ گنچ» به نویسندگی حمیده جهانشاهی شایسته تقدیر شناخته شدند.
مرکز رشد بازی‌سازی با همکاری انستیتو ملی بازی‌سازی به مناسبت دهم اردیبهشت ماه، روز ملی خلیج فارس، مسابقه چهار روزه بازی‌سازی و مسابقه بازی نامه‌نویسی را برگزار کرد.
همچنین، در بخش بازی‌سازی 13 تیم بازی‌ساز برای چهار روز در قالب بخش‌های «ارایه ایده‌ها»، «ارایه نسخه آزمایشی بازی»، «اصلاح طرح بازی»، «ارایه نسخه اولیه بازی» و «ارایه نسخه نهایی» به رقابت پرداختند. در بخش بازی نامه‌نویسی نیز آثار 13 نفر از شرکت کنندگان مورد بررسی قرارگرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :