آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27136
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:32
تعداد بازدید : 575

30 اردیبهشت ماه سردیس پدر علم ارتباطات ایران رونمایی می شود

در جلسه دیروز شورای شهر پیشنهاد نام گذاری میدانی در نزدیکی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی به نام استاد معتمدنژاد پدر علوم ارتباطات ایران مطرح شد و مهدی چمران رییس شورای شهر با این موضوع مخالفت کرد.

خبرگزاری فارس- مهدی چمران با بیان اینکه باید تکلیف نام قبلی که «کاظمی»‌ است، مشخص شود. گفت: معتمدنژاد در قید حیات هستند و نام‌گذاری معابر به نام این قبیل افراد مرسوم نیست.
احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر در ادامه این بحث گفت: در شورای شهر سوم میدانی را به نام ‌هادی ساعی قهرمان ملی کشورمان نام‌گذاری کردیم بنابراین می‌توان به نام افراد زنده هم معابری را نام‌گذاری کرد.معصومه آباد، عضو دیگر شورای شهر گفت که عنوان «کاظمی» بر این میدان مدعی خاصی ندارد.چمران در ادامه گفت: آیین‌نامه‌ای تنظیم شود و این قبیل موارد در آن مشخص شود و اگر قرار است به نام یکی از نخبگان علوم مختلف معبری نام‌گذاری شود، برای سایرین هم این امتیاز منظور شود.
مرتضی طلایی عضو دیگر شورای شهر افزود: این موضوع آیین‌نامه مصوب دارد اما در آن به موضوع در قید حیات بودن مشاهیر و مفاخر اشاره‌ای نشده است.
چمران افزود: در نزدیکی این مکان میدانی وجود ندارد.معصومه آباد هم گفت: میدان کوچکی در نزدیکی دانشگاه علامه طباطبایی قرار دارد که به چشم نمی‌آید. با این حال استدلال کمیته نام‌گذاری و مرتضی طلایی، چمران را قانع نکرد و در نهایت به پیشنهاد رییس شورای شهر تهران، موضوع این نام‌گذاری برای بررسی بیشتر بازگشت داده شد.
تعیین زمان رونمایی از سردیس پروفسور معتمدنژاد
دبیر هشتمین همایش روابط عمومی ‌الکترونیک درباره‌ زمان دقیق رونمایی از سردیس پروفسور معتمدنژاد گفت: این مراسم 30 اردیبهشت‌ماه از ساعت 11 صبح در فرهنگسرای رسانه با حضور استادان، مدیران و دانشجویان علاقه‌مند به استاد معتمدنژاد برگزار می‌شود.
امیرعباس تقی‌پور با بیان اینکه این سردیس توسط استاد نادر قشقایی، از برجسته‌ترین مجسمه‌سازان کشور در حال ساخت است گفت: سردیس پروفسور معتمدنژاد در فرهنگسرای رسانه نصب و پرده‌برداری می‌شود. امیدواریم شرایطی فراهم شود که استاد عزیزمان، قادر به حضور در مراسم پرده‌برداری از سردیس خود باشد.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ تقدیر از بزرگان باید نهادینه شود گفت: این اقدام از معدود اقداماتی از این قبیل است که در زمان حیات یک استاد انجام می‌شود. چنین اقدامی ‌به منزله‌ قدرشناسی جامعه‌ ارتباطات، روابط‌ عمومی ‌و رسانه‌ کشور از چهره‌ای برجسته و ماندگار است.
تقی‌پور افزود: این اقدام به پیشنهاد دبیرخانه‌ دایمی ‌همایش روابط‌ عمومی ‌الکترونیک، دبیرخانه‌ دایمی ‌کنفرانس روابط‌ عمومی ‌و صنعت و ستاد برگزاری هفته‌ی روابط‌ عمومی‌ و موافقت رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.
وی افزود: علاقه‌مندان به استاد که قصد حضور در این برنامه را دارند می‌توانند درخواست خود را به آدرس info@eprcenter.ir ارسال کنند.
پیش از این قرار بود سردیس استاد معتمدنژاد 27 اردیبهشت‌ماه، هم‌زمان با روز روابط عمومی ‌رونمایی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :