آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27139
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:37
تعداد بازدید : 902

رشد بازار نرم افزارهای سبد پروژه ها

شرکت پژوهشی گارتنر در گزارشی اعلام کرده است بازار نرم افزارهای مدیریت سبد پروژه ها در سال گذشته میلادی 11 درصد رشد داشته است.

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی گارتنر نشان می‌دهد که بازار نرم‌افزارهای مدیریت سبد پروژه‌ها (PPM) در سال 2012 با 11 درصد رشد به رقم 65/1 میلیارد دلار رسیده است. حجم بازار این نرم‌افزارها در سال 2012 در حدود 48/1 میلیارد دلار بوده است.
تحلیل‌گران گارتنر معتقدند رشد کند اقتصاد و کمبود بودجه‌های آی‌تی و صرف بودجه‌ها برای خرید و ادغام شرکت‌ها از مهم‌ترین دلایل رونق گرفتن بازار نرم‌افزارهای مدیریت سبد پروژه‌ها در سال گذشته شده است.
نرم‌افزارهای مدیریت سبد پروژه‌ها از جمله راهکارهایی است که برای تحلیل و مدیریت انواع طرح‌های پیشنهادی یا در حال اجرای یک صنعت به کار می‌رود. هدف از استفاده از راهکارهای مدیریت سبد پروژه‌ها این است که ترکیب بهینه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف را به دست دهد و با لحاظ کردن همه عوامل از جمله محدودیت‌های پیش رو و اهداف راهبردی سازمان، زمینه را برای تحقق موفقیت‌آمیز پروژه‌های مختلف در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه ممکن فراهم کند.
بر اساس این گزارش، بیش از 50 درصد از بازار نرم‌افزارهای مدیریت سبد پروژه‌ها هم‌اکنون در اختیار پنج عرضه‌کننده برتر این نرم‌افزارهاست. در این رده‌بندی، شرکت اوراکل با درآمد 381 میلیون دلاری از محل فروش این نرم‌افزارها رتبه اول را از آن خود کرده است. جایگاه دوم به شرکت مایکروسافت تعلق دارد که در سال 2012 از محل فروش این نرم‌افزارها 252 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. شرکت سی اِی، پلن ویو و اچ پی نیز به ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم این رده‌بندی را از آن خود کرده‌اند. از لحاظ رشد درآمدی نیز جایگاه برتر به شرکت اچ‌پی تعلق گرفته است. درآمدهای اچ پی از این بازار در مقایسه با سال گذشته 14 درصد رشد
داشته است.
بازار نرم‌افزارهای مدیریت سبد پروژه‌ها در کشورهای اروپای شرقی، چین، اقتصادهای نوظهور کشورهای حوزه اقیانوس آرام، آمریکای لاتین، خاورمیانه و شمال آفریق رشد قابل توجهی داشته است. کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی نیز از این نظر رشد کمتری داشته اند. بازار نرم‌افزارهای مدیریت سبد پروژه‌ها در این دو کشور به ترتیب 3/6 درصد و 10 درصد رشد داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :