آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27161
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 12:17
تعداد بازدید : 1104

با استفاده از کیف پول الکترونیکی

خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ممکن می شود

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: ساماندهی پرداخت های ریز را در دستور کارداریم.

ایسنا- ناصر حکیمی با اعلام این خبر افزود: بحث ساماندهی پرداخت‌های ریز، کمتر 10 هزار یا 20 هزار تومان را در برنامه داریم که تحت عنوان کیف پول الکترونیکی شناخته می‌شود.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های سامانه‌ پرداخت الکترونیکی تا یک یا دو ماه دیگر آماده می‌شود، افزود: در این مقوله، کیف پول تلفن همراه، کیف پول‌هایی که در قالب کارت‌های هوشمند ارایه خواهد شد و هم اعتباراتی که به صورت شبکه‌ای قابل استفاده است گنجانده می‌شود. حکیمی افزود: این سامانه می‌تواند تسهیلاتی را برای کسانی که در اینترنت خرید‌های جزیی دارند بدون استفاده از کارت بانکی فراهم کند که ریسک استفاده از کارت بانکی در فضای مجازی به حداقل خود می‌رسد.
مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه موضوع دوم که مصوب شورای پول و اعتبار است، سامانه‌ مدیریت اسناد بانکی است، گفت: ساختاری طراحی می‌شود که تقاضا برای درخواست دسته چک و احراز هویت اعتباری و شخصی فرد از طریق اینترنت انجام شود.
حکیمی از ویژگی‌های این چک را استفاده از شاخصه‌های امنیتی، کاغذ مخصوص، ویژگی‌های چاپ و دو بارکد که مشخصات صاحب حساب در آن وجود دارد، عنوان کرد.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از مبادلات همچنان از طریق چک صورت می‌گیرد، این ابزار نقل و انتقال قابل حذف نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :