آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27162
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 12:19
تعداد بازدید : 435

رییس سازمان بورس توصیه کرد:

شرکت های بورسی سود کمتری تقسیم کنند

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران از انتشار اسناد اوراق خزانه اسلامی و به کارگیری ابزار اختیار معلامله در بورس تهران خبر داد و به شرکت های بورسی توصیه کرد تا سود نقدی کمتری در مجامع تقسیم کنند.

ایسنا- علی صالح‌آبادی در خصوص سیاست تقسیم سود شرکت‌ها در زمان مجامع گفت: به سهامداران و مدیران شرکت‌ها توصیه می‌کنیم که سود کمتری به صورت نقدی در مجامع تقسیم کنند زیرا این موضوع به نفع شرکت بوده و نقدینگی صرف توسعه شرکت و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای آن می‌شود.
وی افزود: علاوه بر اینکه شرکت‌ها می‌توانند به جای تقسیم سود نقدی افزایش سرمایه داشته باشند که این یک نوع تامین مالی است. ضمن اینکه سهامداران نیز علاقه‌مندند که در جریان افزایش سرمایه در ازای پول نقد، سهام دریافت کنند و در بازار به فروش برسانند.
سخنگوی سازمان بورس از به کارگیری ابزار اختیار معامله در بورس تهران خبر داد و گفت: قرار است امسال ابزار اختیار معامله وارد بازار سرمایه شود. علاوه بر اینکه تمرکز ما در سال جاری به رونق بازار آتی سهام است.
وی با بیان اینکه مشکلات نرم‌افزاری بازار آتی سهام برطرف شد، گفت: علاوه بر این از سال جاری به شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌ها مجوز می‌دهیم تا سقفی از سرمایه خود را در بازار آتی سهام فعال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :