آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27172
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 12:34
تعداد بازدید : 623

مذاکره صندوق توسعه ملی با MIGA برای تضمین ریسک های غیرتجاری در ایران

صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران با MIGA که یکی از سازمان های وابسته به بانک جهانی است، برای تضمین ریسک های غیرتجاری سرمایه گذاری مستقیم در ایران، مذاکره کرد.

روابط عمومی صندوق توسعه ملی- مذاکره هیات صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران با مسوولان MIGA در حاشیه اجلاس بهاره گروه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که در واشنگتن برگزار شد، صورت گرفت. اجلاس بهاره گروه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که به صورت سالانه و با حضور روسای کل بانک‌های مرکزی و وزرای اقتصادی و دارایی کشورهای عضو صندوق‌های عضو IFSWF و مدیران صندوق‌های ثروت ملی برگزار می‌شود، در سال 2013 برای نخستین بار شاهد حضور نمایندگان صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران بود.
محمد مزرعتی، سرپرست امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی در تشریح جزییات اجلاس بهاره گروه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول گفت: تمامی روسای بانک مرکزی و وزرای اقتصاد در این اجلاس گرد هم می‌آیند و با گفت‌وگو راجع به مسایل پولی و مالی بین‌المللی و مسائل اقتصادی جهان، سعی می‌کنند مشکلاتی نظیر بحران اقتصادی و مالی در سطح بین‌المللی را مطرح و راهکارهای برون‌رفت آن را مورد بحث قرار دهند.
وی افزود: در اجلاس بهاره گروه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، هر کشوری دیدگاه خود را مطرح می‌کند و در نهایت به یک جمع‌بندی و بسته سیاستی می‌رسند که چه طور می‌توانند معضلات را پشت سر بگذارند.
سرپرست امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی درباره موضوعات مورد علاقه این صندوق برای بحث در این اجلاس گفت: حوزه‌های مرتبط با صندوق بین‌المللی پول، بیشتر مورد توجه ما بود. صندوق بین‌المللی پول با پی بردن به اهمیت صندوق‌های ثروت ملی و تاثیرگذاری بالای آنها در بازارهای پولی و مالی بین‌المللی، از سال 2007 به توسعه ارتباط با این صندوق‌ها اقدام کرده است. در همین ارتباط، فکر برگزاری اجلاسی با هدف زیر پوشش گرفتن صندوق‌های ثروت ملی ایجاد شده تا با اتخاذ راهکارهایی از تلاطم در بازارهای مالی جلوگیری شود.
مزرعتی همچنین از مذاکره با رییس دایره خاورمیانه صندوق بین‌المللی پول با هدف ارایه اطلاعات درباره صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: آنها اطلاعات کم و بعضا نادرستی از صندوق توسع ملی داشتند. ما در حاشیه اجلاس بهاره، این فرصت را پیدا کردیم که با معرفی پایگاه رسمی چند زبانه صندوق و همچنین با ارایه خبرنامه‌های انگلیسی، اطلاعات درست را در اختیار آنها قرار دهیم. رییس دایره خاورمیانه صندوق بین‌المللی پول با مطالعه اطلاعات ارایه شده و نیز شنیدن دیدگاه‌های تفصیلی دکتر فرزین رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده استقبال کرد و به این ترتیب دیدگاه ایشان در رابطه با صندوق توسعه ملی کاملا اصلاح شد.
وی گفت: تصویر تازه‌ای از صندوق توسعه ملی در نظر مدیران صندوق بین‌المللی پول ایجاد شد. همچنین بیان شد که این صندوق با یک بدنه مدیریتی کاملا مستقل و پایبند به اصول سانتیاگو که خود نیز دارای منشور سرمایه‌گذاری اخلاقی است و ورودی‌ها و خروجی‌های دارایی‌اش نیز کاملا شفاف است، فعالیت می‌کند. سرپرست امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی همچنین از موافقت رییس دایره خاورمیانه صندوق بین‌المللی پول برای ارایه خدمات فنی به صندوق توسعه ملی در حوزه مدیریت دارایی‌ها و مدیریت ارز، ارایه آموزش به کارکنان صندوق و معرفی نرم‌افزارهای لازم به صندوق توسعه ملی خبر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :