آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27179
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:14
تعداد بازدید : 1010

بازی سازها خواستار ردیف بودجه برای صنعت گیم شدند

Game Over می شـویـم

فعالان عرصه تولید بازی های رایانه ای در نامه ای سرگشاده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش بودجه تولیدات گیم شدند و حذف بودجه بازی سازی را به معنای نابود کردن صنعت گیم داخلی دانستند.

فناوران - در این نامه سرگشاده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آمده: بی‌شک یکی از مهم‌ترین عرصه‌های حیات یک ملت، عرصه فرهنگی است و چه بسا کشورهایی با وسعت جغرافیایی بالا و با همه قدرت و ثروت مادی خود بی‌پشتوانه غنی فرهنگی در جهان و در میان قلب‌های آزاده حرفی برای گفتن ندارند.
اگر روزی حمله نظامی طرح و حیله دشمن برای هجوم به ما و نابود کردن دین و فرهنگ‌مان بود بی‌شک امروز دشمنان با فشارهای اقتصادی هدفی جز این در سر ندارند.
در ادامه این نامه آمده: لایحه بودجه سال 92 که در این شرایط تدوین شده باید بیش از هر چیز به هدف دشمن که به زانو در آوردن ملت ایران و منحرف کردن تصمیم‌سازان از عرصه‌های مهم و حیاتی این کشور که یکی از مهم‌ترین‌شان بی‌شک عرصه فرهنگی است توجه داشته باشد. اما متاسفانه به نظر می‌رسد که این مهم در لایحه مزبور مغفول واقع شده است و خصوصا بر پایه آنچه که در اخبار آمده بودجه مربوط به تولید بازی‌های رایانه‌ای در این لایحه به کل حذف شده است.
بازی سازان در این نامه می‌افزایند: چرخ‌های این هنر صنعت که یکی از مهم‌ترین بازوهای فرهنگی کشور در صحنه مقابله با تهاجم فرهنگی است توسط نخبگان جوانی می‌چرخد که همچون برادران و خواهران‌شان در دیگر صنایع پیشرفته مانند صنایع هسته‌ای، نانو تکنولوژی، هوافضا و غیره با تمامی کمبودها و تحریم‌ها ایران را صاحب تکنولوژی سطح بالا کردند چنان که امروز کشور عزیز ما تبدیل به بزرگ‌ترین قطب بازی‌سازی خاورمیانه و جهان اسلام شده است.
بازی سازان در این نامه تاکید می‌کنند: اکنون که بودجه سال 92 در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است، این جوانان که تمامی زندگی خود را عاشقانه وقف تولید بازی‌های رایانه‌ای کرده‌اند تا این نهال نو پا روزبه‌روز بالنده‌تر شود چشم امید به تصمیم نمایندگان خود در خانه ملت دارند که با تعریف ردیف بودجه مستقل برای این بخش دوباره امید را به این عرصه باز گردانند.
در ادامه این نامه آمده: حذف بودجه بازی‌سازی به معنی نابود کردن این هنر صنعت و از بین رفتن تمامی تلاش‌هایی است که در این سالیان در راستای ساختن زیرساخت‌ها و رشد بازی‌سازی در کشور صورت گرفته است و آن هم درست در زمانی که بازی‌سازی ایرانی در حال خیز برداشتن برای حضور پرقدرت در بازارهای جهانی است.
حذف بودجه بازی‌سازی یعنی نابود شدن تمام امیدها و تیم‌های جوانی که برای مقابله با تهاجم فرهنگی یا علی گفته‌اند که در این عرصه از جنگ نرم در مقابل بازی‌های خارجی و غربی بازی رایانه‌ای ایرانی موفق بسازند، حدف بودجه یعنی خالی شدن بازار ایران از بازی‌های ایرانی و یکه تازی بازی‌های خارجی در بازار ایران، بازی‌های خارجی ای که بسیاری از آنها فرهنگ ما را نشانه رفته‌اند، بازی‌هایی که با حداقل قیمت در ایران به فروش می‌رسند و به فکر و اندیشه فرزندان این سرزمین هجوم می‌آورند تا ذهن‌شان را به گونه‌ای تحت تاثیر قرار دهند که دشمن می‌خواهد و ما با حذف بودجه بازی‌سازی عملا آب به آسیاب دشمن می‌ریزیم.
در پایان این نامه آمده: در نهایت ما گروهی از بازی سازان ایرانی، از مجلس شورای اسلامی استدعا داریم که با در نظر گرفتن این مساله بودجه مناسب را به این بخش اختصاص داده تا حکایت ما مانند رزمندگانی نباشد که در هنگام جنگ جان بر کف آماده هرگونه از خود گذشتگی بودند اما پشتیبانی لجستیکی نشدند چراکه ما نیز با پیروی از آیین و رفتار پدران و برادران‌مان در دوران دفاع مقدس قدم در این مسیر جهادگونه گذاشته‌ایم و برای موفقیت در این راه نیاز به حمایت و پشتیبانی کامل دولت، مجلس و سایر نهادها داریم که با یاری حق بتوانیم با تولید بازی‌های ایرانی فضای جولان را از بازی‌های خارجی که فرهنگ ما را نشانه گرفته‌اند، بگیریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :