آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27216
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1392 10:57
تعداد بازدید : 568

نظام صنفی رایانه ای به طرح تجمیع اطلاعات خرده فروشی پیوست

گردهمایی مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور هفته گذشته با حضور ریاست، دبیران نظام صنفی رایانه ای استان ها و مسوولان کمیسیون های سازمان نصر کشور در محل دبیرخانه این سازمان برگزار شد.

روابط عمومی ‌نصر کشور- کاظم آیت‌اللهی، رییس سازمان، هدف از برگزاری این نشست را بازنگری و جمع‌بندی اهداف و چشم‌اندازهای سازمان طی یک بحث تعاملی و مشارکتی برشمرد و افزود: سازمان نصر پس از گذشت هفت سال از عمر خود در حال حاضر به وضعیتی رسیده است که باید از اقتدار حاصل شده و نتایج آن در راستای توسعه فضای کسب و کار اعضا سود برد. وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور باید به انجام احکام برنامه پنجم اقدام کند، گفت: بیش از 40 حکم از این احکام، مبین لزوم استفاده از فناوری اطلاعات در زمینه‌های مختلف است. امسال در سال دوم برنامه قرار داریم و لذا دولت کنونی و دولت بعدی لذا تمامی ‌تلاش خود را برای تحقق این برنامه مصروف بدارد چراکه فشار عقب ماندن از برنامه روزبه‌روز بیشتر می‌شود.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: در چند ماه اخیر هم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت که خود را متولی صنعت فناوری اطلاعات و هم متولی بهره‌برداری از فناوری اطلاعات می‌دانند نیز بر تحقق هر میزان از احکام برنامه تمرکز دارند. وی گفت: با وجود آنکه سال 92، سال تغییر دولت و مبین رکود چند ماهه در کشور است و از سوی دیگر وجود تحریم‌ها، فشار مضاعفی را ایجاد کرده، تنها به دلیل فشار برنامه پنجم توسعه که بسیار متمایز نسبت به برنامه‌های قبلی در حوزه فناوری اطلاعات است، نوید توسعه بازار در این حوزه، دور از انتظار نیست. رییس سازمان با اشاره به تعامل میان سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نصر کشور در رابطه با بحث واگذاری خدمات الکترونیکی دولت به بخش خصوصی به صورت BOT گفت: خوشبختانه این رویکرد که سازمان نصر مدیریت طرح را بر عهده بگیرد و شرکت‌های مجری را در استان‌های مختلف بررسی و معرفی کند، مورد موافقت قرار گرفت. بنابراین انتظار این است که سازمان‌های نصر استانی ساز و کارهای مناسب را برای این منظور فراهم سازند. چراکه ماحصل اجرای این طرح دستیابی به رسالت سازمان در راستای توسعه و ساماندهی بازار است.
آیت‌اللهی از استقبال وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مدیریت طرح آفتاب توسط سازمان نصر کشور خبر داد و گفت: هدف از اجرای طرح آفتاب که طی توافق صورت گرفته میان یونیدو و وزارت صنعت، معدن و تجارت است، این است که بر اساس محتوایی که یونیدو در اختیار وزارت صنعت قرار می‌دهد صاحبان صنایع، کارشناسان و صنعتگران در زمینه فناوری اطلاعات آموزش‌های لازم را ببینند. بنابراین لازم است بدین منظور ساز و کارهای مناسب برای شناسایی ظرفیت‌های آموزشی در استان‌ها ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه پروپوزال جامعی توسط کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر کشوردر خصوص طرح آفتاب تهیه شده، ابراز امیدواری کرد که ظرف روزهای آینده، این موضوع نهایی شده و به مرحله اجرا برسد.
رییس سازمان در بخش دیگری از سخنان خود به طرح تجمیع اطلاعات خرده فروشی به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای اصناف اشاره و از ورود سازمان به این بحث خبر داد. آیت‌اللهی با اشاره به نامه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص الزام فعالان صنفی به عضویت در سازمان نظام صنفی گفت: این نامه نشان از وجود فضای بسیار مناسبی برای تحقق عینی پوشش فراگیر سازمان برای تمامی فعالان صنفی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :