آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27230
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1392 11:22
تعداد بازدید : 1059

avaCAS، نخستین راهکار امنیتی تصدیق هویت در ایران

مهندسان شرکت سباپردازش نخستین بار در کشور راهکاری امنیتی برای مدیریت مرکزی و یکپارچه کاربران سیستم های کاربردی بانک ها و موسسات مالی پیاده سازی کرده اند.این محصول که با نام سامانه جامع تصدیق هویت مرکزی (avaCAS) به بازار معرفی شده، با صرف هزینه و مدت زمان کمتر، پاسخگوی نیازهای امنیتی سرویس های گوناگون بوده و به صورت هم زمان امکان بهره گیری از روش های متنوع و متفاوت تصدیق هویت را برای کاربران فراهم می کند.

فناوران- عزیززاده، مدیر امور نرم‌افزار شرکت سباپردازش درباره اهمیت سامانه جامع تصدیق هویت (avaCAS) گفت: امروزه سازمان‌های مالی و غیرمالی به مشتريان خود سرويس‌هاي مختلفي پيشنهاد مي‌کنند که هر يک نياز به تصديق هویتي قابل اطمينان و انعطاف‌پذير دارد.
وی افزود: تصدیق هویت کاربران در فضای مجازی، ابتدایی‌ترین و در عین حال الزامی‌ترین ابزار مورد نیاز هر سامانه است. سازمان‌های مالي از جمله بانک‌ها به مشتريان خود پيشنهاد مي‌دهند که از طريق کانال‌های گوناگون الکترونيکي مانند تلفنبانک، موبايل بانک، اينترنت بانک، SMS بانک و مواردی از اين قبيل، حساب‌های مالي خود را بررسي و همچنین نسبت به انجام تراکنش‌های مالی خود به صورت غیرحضوری اقدام کنند.
عزیززاده گفت: برای برآورده کردن نيازهای مشتری بايد کانال‌های بيشتر ارایه سرویس و متدهای تصديق هويت متنوع و قابل اطمينان به کار گرفته شود که مستلزم صرف هزینه زیادی است، زیرا که هر سامانه نیازمند نوع خاصی از تصدیق هویت کاربران است. علاوه بر این، افزودن بخش‌های امنیتی به این سامانه‌ها نیز نیازمند صرف هزینه زیاد مالی و زمانی است. وی در مورد امکانات و قابلیت‌های این سامانه گفت: avaCAS این امکان را فراهم می‌کند که چندين نرم‌افزار توسط يک سرور مرکزی به سیستم تصدیق هویت قابل اعتماد و انعطاف‌پذیر که نیاز امنیتی آنها را بر آورده می‌کند مجهز شوند. با اين کار امنيت کلی سامانه‌های کاربردی نيز مطلوب‌تر از هر زمان می‌شود.
به گفته وی، مواردی همچون افزایش ضریب اطمینان نرم‌افزارهای کاربردی سازمان، تمرکز نظام تصدیق هویت برای سیستم‌های مجزا در سازمان، قابلیت انتخاب روش تصدیق هویت بر اساس نوع کانال ارتباطی، قابلیت انتخاب روش تصدیق هویت بر اساس کاربران، قابلیت انتخاب روش تصدیق هویت بر اساس سامانه‌های کاربردی، پشتیبانی از تعداد بالای کاربران هم‌زمان، پشتیبانی از تعداد بالای سامانه‌های کاربردی فعال به صورت هم‌زمان و پشتیبانی هم‌زمان از روش‌های مختلف تصدیق هویت PKI، OTP و Biometric از جمله وجوه تمایز این محصول با محصولات مشابه است. عزیززاده همچنین تاکید کرد که تاکنون سامانه‌ای در کشور با این مشخصات طراحی و پیاده‌سازی نشده و این سامانه می‌تواند با صرف هزینه و مدت زمان کمتر، پاسخگوی نیازهای امنیتی سرویس‌های گوناگون بوده و به صورت هم‌زمان امکان بهره‌گیری از روش‌های متنوع و متفاوت تصدیق هویت را فراهم سازد. توسط avaCAS سرورهای سرويس‌دهنده از کلمه عبور مشتريان آگاهی ندارند و به همين ترتيب سرور avaCAS از اينکه کدام مشتری دارای چه شماره حسابی است و يا چه تراکنشی را انجام می‌دهد، بی‌خبر است.به گفته وی بانک‌های تجارت، کشاورزی، رفاه کارگران و سامان از جمله کاربران و استفاده کنندگان از avaCAS هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :