آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27357
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1392 11:48
تعداد بازدید : 493

ویندوز 8 استاندارد واحد سازمانی نخواهد شد

مرکز تحقیقات جهانی Forrester با انتشار گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر سازمان ها به صورت گسترده می کوشند سیستم های داخلی خود را از ویندوز XP به ویندوز 7 انتقال دهند و همین امر موجب شده است تا آخرین نسخه از سیستم عامل رایانه ای مایکروسافت نادیده گرفته شود و کسی سراغ آن نرود.

همکاران سیستم- فارستر گزارشی با عنوان «دنیای فناوری اطلاعات ویندوز 8 را به عنوان استاندارد مخصوص سازمان‌ها کنار می‌گذارد» منتشر کرده و در آن ذکر کرده است که 48 درصد رایانه‌های شخصی تجاری هم‌اکنون مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 7 فعالیت می‌کنند و 76 درصد رایانه‌های شخصی که در سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد نيز بیشتر فعالیت‌های خود را مبتنی بر ویندوز 7 انجام می‌دهد.
استقرار گسترده ویندوز 7 در سازمان‌های سراسر جهان باعث شده است تا مرکز Forrester از این فرآیند با عنوان «مهاجرت خسته کننده» یاد کند؛ به‌خصوص برای آن دسته از سازمان‌هایی که پس از استقرار نسخه جدید از سیستم‌عامل، نسخه‌های دیگر آن را کنار می‌گذارند و نادیده می‌گیرند.مرکز Forrester در گزارش خود گفت: برای آنکه بتوان به صورت منطقی آخرین نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت را یک استاندارد واحد برای سازمان‌ها دانست،‌ ویندوز 8 باید بتواند تا پیش از عرضه نسخه آتی روی نیمی از رایانه‌ها نصب شده باشد. سیستم‌عامل ویندوز7 به این سطح از استاندارد رسیده است، با این وجود مرکز Forrester بعید می‌داند که ویندوز8 بتواند به عنوان استاندارد بعدی رایانه‌های سازمانی پذیرفته شود.
یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است سازمان‌ها تمایلی به انتقال رایانه‌هایشان روی ویندوز8 نداشته باشند این است که بیشتر آنها معتقدند قابلیت‌های مدیریتی این سیستم‌عامل نسبت به ویندوز7 ارتقا چندانی نیافته است. از بین سازمان‌هایی که توسط مرکز Forrester مورد نظرسنجی قرار گرفتند تنها هفت درصد اعلام کردند که رابط کاربری ویندوز8 نسبت به نسخه قبلی آن ارتقا یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :