آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27953
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 11:42
تعداد بازدید : 497

رییس پلیس فتا خراسان ‌رضوی:

شبکه حرفه ای قاچاق مکالمات در مشهد متلاشی شد

رییس پلیس فتا خراسان رضوی از جمع آوری 304 سیم کارت جعلی در سطح خراسان رضوی خبر داد و گفت: شبکه ای که در مشهد بالغ بر 100 میلیون تومان قاچاق مکالمات صوتی کرده بودند، توسط ماموران پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

 

خبرگزاری فارس-‌ محسن عرفانی در نشستی خبری در محل سالن نشست‌های پلیس فتای خراسان‌رضوی گفت: یکی از ماموریت‌های مهم پلیس فتا، جمع‌آوری سیم‌کارت‌های بی‌هویت است.
وی افزود: در مرحله دوم از جمع‌آوری سیم‌کارت‌های بی‌هویت موفق به جمع‌آوری 304 سیم‌کارت جعلی و بی‌هویت ایرانسل و همراه اول از سطح بازار
شدیم.
عرفانی با بیان اینکه باید در هنگام خرید سیم‌کارت از قانونی‌ بودن آن مطمئن بود، گفت: سیم‌کارت‌های جعلی در بازار با قیمت بالا به فروش می‌رسد و این طعمه‌ فروشندگان این سیم‌کارت‌ها برای افراد ناچاری که ملزم به تهیه سیم‌کارت هستند، است.
وی افزود: فروش سیم‌کارت جعلی و فاقد هویت خلاف و سرقت شمرده می‌شود و پیگرد قانونی دارد.
رییس پلیس فتای خراسان‌رضوی با ابراز خرسندی از اینکه بازار سیم‌کارت‌های بی‌نام و نشان شکسته شده، گفت: خوشبختانه شاهد کاهش سیم‌کارت‌های فاقد نام و نشان نسبت به گذشته در سطح بازار هستیم.
وی از متلاشی‌کردن شبکه حرفه‌ای قاچاق مکالمات در مشهد خبر داد و گفت: این شبکه در خانه‌ای اطراف مشهد دکلی را نصب کرده و از طریق پهنای باند اینترنت اقدام به قاچاق مکالمات می‌کردند.
این مقام مسوول افزود: تاکنون پنج تن از اعضای این شبکه دستگیر شده‌اند؛ همچنین میزان قاچاق مکالمات توسط این باند، بالغ بر چند صد میلیون تومان بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :