آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27954
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 11:43
تعداد بازدید : 514

برگزاری انتخابات الکترونیکی را فراهم کرد

به گفته معاون وزیر ارتباطات، با همکاری شرکت مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه ارتباطات 70 هزار نقطه در روز برگزاری انتخابات فراهم خواهد شد.

فناوران - محمد علی فرقانی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر کمیته ای متشکل از مدیران اپراتورها در وزارت ارتباطات به منظور فراهم کردن ارتباطات لازم برای برگزاری انتخابات تشکیل شده است.
وی افزود: با توجه به تست انجام شده برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در آخرین دوره مجلس شورای اسلامی، انتخابات آتی ریاست جمهوری تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد و برای این منظور وزارت ارتباطات
پیش بینی های لازم برای تامین زیرساخت های مورد نیاز را کرده است.
وی گفت: بستر مورد نیاز برای برگزاری انتخابات الکترونیکی ترجیحا از طریق شبکه تلفن ثابت و در جاهایی که امکانات ارتباطی ثابت وجود ندارد از طریق شبکه تلفن همراه ارتباطات برقرار خواهد شد.
وی در خصوص اینکه آیا مخابرات از بابت برقراری این امکانات درآمدی جذب خواهد کرد گفت: قطعا با توجه به میزان استفاده از امکانات مخابرات هزینه های آن نیز پرداخت خواهد شد.

درخواست چهار هزار شماره تلفن موقت برای انتخابات
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان تهران نیز از تقاضای خرید چهار هزار شماره تلفن موقت از سوی ستادهای انتخاباتی، وزارت کشور، فرمانداری‌ها و استانداری در ایام انتخابات خبر داد و گفت: این شماره‌ها براساس تقاضای صورت گرفته تنها در این ایام فعال است و تاریخ دایر شدن و قطع شدن آن مشخص خواهد بود.
ابراهیم یافتیان، با بیان اینکه مخابرات استان تهران لینک‌های ارتباطی دیتا و شماره تلفن‌های درخواستی اعلام شده از سوی ستادهای انتخاباتی، شعبات رای، فرمانداری‌ها و کاندیداها را فراهم می‌کند، گفت: هر کاندیدایی برای ستادهای خود درخواست خطوط تلفن ثابت دارد که مخابرات تهران تاکنون به تمامی این نیازها پاسخ داده است؛ همچنین از طرف فرمانداری برای مکان‌هایی که قرار است صندوق‌های رای نصب شود درخواست خطوط تلفن و دیتا شده است تا ارتباط‌شان از طریق دایل آپ برقرار شود.
وی با بیان اینکه ارتباط بین فرمانداری‌ها در سطح تهران با مراکز اخذ رای نیز در حال برقراری از طریق دیتا و تلفن است افزود: تمامی نیازهای ارتباطی وزارت کشور، فرمانداری، بخشداری، ستادهای انتخاباتی، محل صندوق‌های رای و محله‌هایی که کاندیدها برای تبلیغ استفاده می‌کنند در حال برقراری است و با توجه به تقاضای بسیاری که برای ایجاد خطوط تلفن دریافت شده تاکنون در شهر تهران چهار هزار خط تلفن موقت نصب شده است.
یافتیان با بیان اینکه در کل استان تهران نیز تعداد تقاضا برای دریافت خطوط دیتا و تلفن بالاست، گفت: تلفن‌های موقت براساس درخواست‌های دریافت شده دارای زمان دایر شدن و قطع شدن است و هزینه کارکرد این خطوط نیز از یک شماره ثابت که باید از سوی متقاضی به ما اعلام شود کسر خواهد شد.
وی گفت: درخواست برقراری خطوط E1 و پهنای باند نیز از سوی وزارت کشور و استانداری و فرمانداری ارایه و تاکنون براساس اعلام نیاز این نهادها، لینک‌های ارتباطی برقرار شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :