آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27955
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 11:44
تعداد بازدید : 721

مناظره روی خط اینترنت

فضای مجازی جمعه داغی را پشت سر گذاشت. نخستین مناظره هشت کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری عصر روز گذشته توسط کاربران به صورت جدی دنبال شد و واکنش های بسیاری را نیز به دنبال داشت. همراه داشتن آیپد محمدباقر قالیباف، صحبت های عارف و تزهای اقتصادی محسن رضایی مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت. کاربران ایرانی نکته هایی که هر کاندیدا در پاسخ به سوالات به آن اشاره می کردند را با تگ #مناظره و #انتخابات توییت کرده و آنها را دنبال می کردند.

بهار ادیبان

نگاه تاریخی غرضی به موضوعات مختلف و اینکه تاریخ ایران را به سی سال اخیر محدود نمی‌کرد، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت. استفاده قالیباف از تکنولوژی روز (آیپد) نیز برای کاربران جالب بود.
تولید و تورم دو موضوعی بود که کاندیداها تقریبا پاسخ هر سوالی را به این دو بحث می‌کشاندند و این مساله مورد انتقاد کاربران قرار گرفت. به طور کلی بیشتر کاربران در فضای مجازی از صحبت‌های عارف و قالیباف بیش از دیگر کاندیداها حمایت کردند. اشاره قالیباف به سرعت و کیفیت اینترنت نیز یکی از مسایلی بود که توجه کاربران در فضای مجازی را جلب کرد.
یکی از نکات قابل توجه این بود که اکانت توییتر کاندیداها هنگام برگزاری مناظره، با توییت‌ کردن بخشی از صحبت‌های‌شان در مناظره آپدیت می‌شد. فعال‌ترین اکانت طی برگزاری این مناظره اکانت حسن روحانی بود که توییت‌هایش بارها از سوی کاربران ری‌توییت (باز نشر) شد.
البته در کنار واکنش‌های مختلف، برخی از کاربران هم معتقد بودند برنامه‌ای که به صورت زنده پخش شد ویژگی‌های مناظره نداشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :