آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27965
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 12:5
تعداد بازدید : 678

ما سیاسی ها

این روزها، هر جا که باشی از انتخابات و کاندیداها صحبت می شود. سوار تاکسی که می شوی، در ایستگاه اتوبوس، میدان میوه و تره بار، حیاط دانشگاه، کافه ها، مهمانی های دوستانه یا فامیلی. خلاصه هر جا که باشید، احتمال آغاز بحث های سیاسی درباره انتخابات 98 درصد است. دو درصد را هم بگذارید به پای کم بودن وقت. البته بحث های سیاسی در تمام طول سال برای ما ایرانی ها داغ است. هر ایرانی، یک کارشناس سیاسی است که می تواند وقتی با تاکسی از محل کارش به خانه می رود با آقای راننده و سه مسافر دیگر که تنگاتنگش نشسته است، همراه شود و یک مناظره داغ راه بیندازد. اینجا همه چیز سیاسی است؛ گرانی کره، کمبود روغن، اکران فیلم جدید اصغر فرهادی، ترکیب تیم ملی فوتبال، آلودگی هوا و غیره. حالا که مهم ترین اتفاق سیاسی کشور در حال وقوع است، دیگر خودتان می دانید تبدیل به چه سیاسی های رگ گردن برجسته ای شده ایم.

 

بهار ادیبان

بین موافق و مخالف بودن‌های بحث‌های سیاسی از یاد نبریم قرار است برای چهار سال آینده کشورمان تصمیم بگیریم. چهار سالی که ممکن است تبعات تصمیمات دولت، تا 10 سال بعدترمان را هم تحت تاثیر قرار دهد.
حالا ما با تحلیل‌های‌مان باید تصمیم بگیریم و تحلیل‌های ما وامدار آگاهی ماست. وقتش است بیشتر بخوانیم و گوش بدهیم تا حرف بزنیم. درباره عقاید و پیشنیه کاندیداهای ریاست جمهوری بیشتر مطالعه کنیم، درباره چیزی که بودند و کارهایی که کرده‌اند، درباره برنامه‌هایی که می‌خواهند ارایه دهند. بعد تصمیم بگیریم که چهار سال آینده را زیر سایه کدام دولت در صف‌های طول و دراز اتوبوس و ترافیک اتوبان‌ها و شلوغی میدان میوه و تره‌بار، نگران قیمت گوشت و مرغ و کره و دلار و طلا باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :