آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27991
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 8:10
تعداد بازدید : 681

شرکت‌های ندا امسال پروانه جدید می‌گیرند

احتمال لغو مجوز PAPهای کم کار

در حالی که مهلت پروانه شرکت های PAP در حال پایان است و امسال پروانه های جدید باید اهدا شود، مقامات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از احتمال اعمال تغییراتی در این پروانه ها می گویند.

 

فناوران- مسعود همدانلو، معاون اداره کل صدور پروانه سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دیروز در جلسه‌ای با حضور خبرنگاران با بیان اینکه پروانه شرک‌های ندا یا PAP جزو پروانه‌هایی است که صرفا برای ایجاد بستر ارتباطی صادر شده است، گفت: به این ترتیب، شرکت‌ها برای ارایه خدمات اینترنت پرسرعت، علاوه بر مجوز PAP نیازمند دریافت پروانه ارایه خدمات ISP هم بوده‌اند.
وی افزود: بر اساس الزامات مقررات گذاری و فنی در زمان تدوین پروانه شرکت‌های PAP این پروانه‌ها فناوری محور (Technology based) تدوین شده است، در صورتی که رویکرد سازمان تنظیم مقررات در حوزه تدوین و اعطای پروانه، اکنون نگاهی سرویس محور است.
همدانلو گفت: با توجه به اتمام مهلت پروانه شرکت‌های ندا در سال 92، پروانه‌های جدیدی برای این شرکت‌ها در دست تدوین است. رویکرد سازمان تنظیم مقررات در حوزه ارایه خدمات اینترنت پرسرعت، ایجاد تغییر در این پروانه‌هاست، به نحوی که نیاز به پروانه‌های متعدد برای ارایه یک خدمت نباشد.
در ادامه این جلسه، لطف‌الله سبوحی، معاون بررسی‌های فنب و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با اعلام احتمال صدور پروانه برای شركت‌های PAP جدید گفت: در این مورد هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده و منتظر نظر كمیسیون تنظیم مقررات هستیم.
وی افزود: رویكرد سازمان تنظیم مقررات، صدور پروانه جدید برای شركت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت است و دلیلی ندارد كه پروانه جدید صادر نشود. با این وجود تصمیم‌گیری نهایی به عهده كمیسیون است.
سبوحی گفت: در مورد صدور پروانه جدید، نحوه همكاری شركت مخابرات هم اهمیت دارد. مخابرات متعهد به ارایه خدمات به ۱۱ شركت PAP فعلی است، اما ممکن است ادعا کند که تعهدی در مورد پروانه‌های جدید ندارد و این موضوع نیازمند بررسی است.
معاون رگولاتوری همچنین از احتمال لغو پروانه تعدای از شركت‌های PAP غیرفعال خبر داد و گفت: مواردی داریم كه دارندگان پروانه فعالیت نمی‌كنند كه به احتمال زیاد پروانه آنها لغو می‌شود.
وی افزود: اگر فضا باز و برای متقاضیان، پروانه صادر شود، خرید و فروش غیررسمی ‌پروانه این‌گونه شركت‌ها نیز از بین خواهد رفت. وی گفت: در این زمینه از پیشنهادات اپراتورهای فعلی ارایه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت نیز استفاده خواهیم کرد.به گفته سبوحی در پروانه جدیدی که برای شرکت‌های ندا تدوین می‌شود، طیف گسترده‌تری از خدمات قابل ارایه از جمله خدمات Voice با تلفن اینترنتی هم پیش‌بینی شده که ممکن است به تایید برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :