آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2800
تاریخ انتشار : 15 آبان 1390 9:19
تعداد بازدید : 365

رييس‌جمهور:

اجرای دولت الکترونیکي موجب حذف رانت خواری می شود

رييس جمهور با اشاره به لزوم گسترش دولت الكترونيكي در سرتاسر كشور گفت: در شرايط كنوني مجموعه دولت بيش از يكهزار و 400 خدمت به مردم ارايه مي دهد كه مي شود اين خدمات را با دفاتر پيشخوان در قالب اجراي طرح دولت الكترونيكي به صورت منسجم تر و گسترده تر با صرف وقت و هزينه كمتر به مردم ارايه كرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری- محمود احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه با ايجاد دولت الكترونيكي بسياري از رانت‌ها حذف خواهد شد، افزود: با گسترش دولت الكترونيكي مي‌توان تمامي دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها را به يكديگر وصل كرد و حتي اين شبكه اين ظرفيت را دارد تا بسياري از خدمات بانكي را به مردم ارايه كند و در نتيجه خدمات دولتي به صورت جامع و يكجا به مردم ارايه شود اما هنوز حتي از يك درصد ظرفيتي كه در اين زمينه وجود دارد، نيز به صورت مناسب استفاده نمي‌شود.
رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي طرح «كاداكس» از سوي سازمان ثبت اسناد كشور اشاره كرد و گفت: اگر سازمان ثبت اسناد به طور كامل وارد سيستم دولت الكترونيكي شود، بي ترديد تكليف بسياري از پرونده‌ها با سرعت روشن خواهد شد. به عنوان مثال در طرح «كاداكس» كه در مورد مشخص شدن حدود اراضي بوده و بيش از 40 سال است كه در حال اجراست، مي‌توان با استفاده از ظرفيت‌هاي دولت الكترونيكي و در مدت دو سال تمامي اين پرونده‌ها را به روز و وضعيت آنها را مشخص كرد.
وي با تاكيد بر اينكه اگر بانك‌ها، سازمان ثبت اسناد، وزارتخانه‌ها و ديگر سازمان‌ها به طور كامل به اين سيستم متصل شوند، مي‌توان همه منابع را به طور يكسان و عادلانه در سرتاسر كشور توزيع كرد، افزود: همه دستگاه‌ها بايد كمك كنند تا تمام اطلاعاتي كه مردم نياز دارند در اين سيستم ثبت شود، زيرا در حال حاضر چند برابر هزينه‌اي كه باید براي دولت الكترونيكي پرداخت مي‌كرديم، هزينه شده است، اما تعداد اندكي از دستگاه‌ها و سازمان‌ها در اين طرح شركت كرده‌اند كه اميدوارم تا پايان اين دولت اين طرح ماندگار و تكميل شود.
رييس جمهور گفت: بايد هر چه سريع‌تر حلقه‌هاي دولت الكترونيكي را كامل كرد تا همه خدمات دولت كامل و جامع به مردم ارايه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :